Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu

Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: titulní fotka Hned čtyři nové italské sporťáky by měly v blízké budoucnosti obohatit modelovou paletu italského trojlístku.

Podle posledních informací se zdá být definitivně potvrzena zpráva, že se značka Abarth odliší od mateřského Fiatu nejen čísly v kolonce „Power“, ale také samostatným modelem. Mělo by se jednat o malý roadster s pohonem zadních kol, jenž by údajně Fiat měl vyvíjet ve spolupráci s Lotusem. Mohlo by tak jít o klon známého Elise, jen v méně „hardcore“ provedení.

Další novinky se týkají především Lancie. Koncern Fiat se poté, co zapracoval na zlepšení image své a Alfy, zaměří na Lancii. Novým imagemakerem by měl být supersport Aurelia, což by měla být Alfa 8C Competizione převlečená do nějakého „šik“ kabátku ve stylu Lancie. Šlo by opět o vůz, jenž by vznikl v omezené sběratelské sérii. Ta ale nebude jediným sportovně orientovaným modelem, který se připravuje. Vrátí se nám i Fulvia, na rozdím od konceptu z roku 2003 (na snímcích), by ale mělo být rozhodnuto o tom, že půjde o luxusně-sportovní kupé-kabriolet. Ten by se v rámci koncernu měl objevit i s logem Alfa Romeo a doplnit tak Spider.

Fotogalerie

  • Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: fotka 1
  • Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: fotka 2
  • Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: fotka 3
  • Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: fotka 4
  • Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: fotka 5
  • Fiat chystá nové sportovní modely pro Abarth, Lancii a Alfu: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.