Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta

Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: titulní fotka Karosárna Castagna Milano proměnila Fiat 500L ve stylové taxi, které bude sloužit turistům na ostrově Capri.

Malé MPV Fiat 500L v sedmimístném provedení se stalo základem pro jednu z nejnovějších kreací tradiční italské karosárny Castagna Milano.

Novinka pojmenovaná Tiberio Taxi přitom nevznikla jako výstavní exponát, ale má se stát nástupcem pro stárnoucí flotilu čtyřdveřových kabrioletů Fiat Marea provozovaných taxislužbou na ostrově Capri od konce devadesátých let dvacátého století.

Přední partie Tiberio Taxi se od standardního Fiatu 500L odlišují pouze decentně upraveným nárazníkem, zatímco záď je kompletně přepracována. Všechny sloupky karoserie i boční okna jsou na svých místech a víky zavazadlového prostoru bylo demontována a zadní blatníky jsou prodlouženy.

Fiat 500C Ischia Castagna Milano: Luxusní plážová pětistovka

Výsledkem provedených úprav je sedmimístný pick-up, který je ve srovnání s výchozích MPV o 540 mm delší. Obložení ložné plochy spolu se zadní stranou poslední řady sedadel připomíná palubu jachty a tento dojem umocňují i chromované prvky na bocích prodloužené zádi.

Vedle karoserie si u Castagna Milano pohráli i s interiérem, v němž je kompletně nové čalounění sedadel kombinací látky s Alcantarou. Vedle delších zadních partií pak pozornost přitahuje i baldachýn napnutý nad střešním oknem, který cestující kryje před slunečními paprsky.

Castagna Milano: Fiat 500 jako prezidentská limuzína

Podle dostupných informací má Castagna Milano jedno Tiberio Taxi prezentovat i na letošním autosalonu v Ženevě.

Fotogalerie

  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 1
  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 2
  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 3
  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 4
  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 5
  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 6
  • Fiat 500L Tiberio Taxi je malá silniční jachta: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.