Fiat 500 Abarth – připraven pro Ženevu

Fiat 500 Abarth – připraven pro Ženevu: titulní fotka Na světě jsou první oficiální snímky netrpělivě očekávané sportovní verze pětistovky. A jak se dalo čekat, je k sežrání.

Stánek Abarthu na ženevském autosalonu bude zase narvaný k prasknutí, Fiat na něm totiž předvede sportovní verzi nové pětistovky. Jak můžete z první fotky vidět, po stránce designu je skutečně dotažený do sebemenšího detailu. Tedy pokud máte rádi štěňata francouzských buldočků, přesně ty totiž novinka připomíná asi nejvíc.

Karoserie působí díky výrazně vytaženým blatníkům, nástavcům prahů a výraznému přednímu spoileru s roztomilým předkusem pěkně podsaditě a nebezpečně. Záď ponese koncovku výfuku v každém rohu nárazníku a výrazný střešní spoiler, dramatičnost celku pak dotvoří speciální litá kola, z nichž drze vykukují rudě lakované třmeny kotoučových brzd.

Fiat také poskytl bližší informace co se pohonné jednotky týče. Půjde o přeplňovanou čtrnáctistovku Fire o výkonu 135 koní (99 kW) při 5500 otáčkách a s točivým momentem při 3000 otáčkách. Tuhle kondičku ale má pouze v módu Sport, v režimu Normal vrcholí točák hodnotou „jen“ 180 Nm při 2500 otáčkách. Aby omezil charakteristický projev turbomotorů, toužících vám vyrvat volant z ruky a jet tam, kam zrovna uzná profil vozovky za vhodné, Abarth motor vybavil elektronickým systémem TTC (Torque Transfer Control).

Z kategorie spekulací pochází informace, že škorpion bude bodat ještě víc a podobně jako u Punta připravuje verzi Esseesse. Ta by měla mít ze stejného motor výkon 160 koní (118 kW). My se ale rozhodně spokojíme i s obyčejným Abarthem…

Fotogalerie

  • Fiat 500 Abarth – připraven pro Ženevu: fotka 1
  • Fiat 500 Abarth – připraven pro Ženevu: fotka 2
  • Fiat 500 Abarth – připraven pro Ženevu: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: více foto King 19.02.2008  07:13
více foto paja.r 18.02.2008  11:26
Vstoupit do diskuse ›