Diskuse: FIA GT: ošklivá havárie při závodě v Brně

zpět na článek
 • TomasF

  Re: re:

  24.05.10 15:12 Reagovat

  Naprosto nulová profesionalita záchranářů. Dlouhou dobu tam byl jen jeden hasyč a vůbec ho nenapadlo starat se o pilota. Do minuty tam mělo byt alespoň rychlé zásahové auto a další hasiči. Asi by potřebovali kluci proškolit. Soustrast pozůstalým, škoda každého života který skončí takto tragicky.

 • lazlo

  incident

  24.05.10 14:52 Reagovat

  msuím poopravit auto narazilo do kovových mantinelů nikoliv jak špatně informujete do betonové zdi na cílové rovince! Obtisky na betonové zdi jsou od havarie při kvalifikaci Porsche CUP. děkuji za opravu! Lazlo

 • %yaroukh

  Zase Lambo

  24.05.10 14:41 Reagovat

  Zdá se mi to, nebo ty Lamba dlouhodobě chytaj nějak víc? 8-s

 • IPacefoto IPace

  no docela pech

  24.05.10 14:39 Reagovat

  take me prijde ze ty hasicaky co pouzivaj jsou spis na haseni taboraku a ne na haseni auta, a vefinale ta stara hasicska Tatrovka jak od dobrovolnych hasicu? to jako na AMD Brno nemaj moderni hasici vozidlo a profesionalni posadku hasicu? ale hlavne ze stavej nove trybuny, to aby bylo na podobne nehody a zasahy lepe videt :-!

 • kinaj

  info

  24.05.10 14:01 Reagovat

  Co vím od lékaře, tak má popáleniny na 30- 40% , větší problém je, že je momentálně zaintubovaný a je zde riziko vdechnutí horkých spalin tidíž poškození plic

 • MGP

  re:

  24.05.10 13:47 Reagovat

  Mně hlavně zaráží ty domácí hasičáky. Tohle bych od ,,profíků,, nečekal. Kdo viděl účinnost profi přenosného has. zařízení? Já bych řekl, že by to měli sfouknutý 5X rychleji. Tyhle čůrátka nejsou k ničemu.

 • oIoo

  Je to šetřením?

  24.05.10 12:13 Reagovat

  to by bylo dost smutný. Každopádně ať je to čím chce, divák netouží koukat půldruhý minuty jak tam někdo něco hasí. Jak to, že tam není hasičský auto který to za 5 sekund zasype kubíkama pěny? Jestli se mají jezdit v Brně závody jako GT1 tak se musí něco změnit. Ani si nechci představit, že by se mi stalo něco podobného...

 • Aleš Jungmann (Auto.cz)

  Re: Nova

  24.05.10 11:47 Reagovat

  Pilot je podle mých informací popálen na 40% těla - být přes minutu v hořícím autě podle mě tedy vůbec není kdovíjak bleskový zásah. Byla to opravdu ošklivá nehoda, každopádně hasiči asi dělali co mohli - otázka je zda by se jim nehasilo o něco lépe kdyby neměli normální holinky a montérky - sami si "mimo záznam" stěžovali na to (a nejsou sami, v zákulisí se o tom hodně mluvilo), že se v Brně šetří možná až moc.

 • Zephyr

  Re: Nova

  24.05.10 11:46 Reagovat

  Na Nově jsou samí experti,na sport především >:D Ale dost mi mrzí kolik lidí jim ty "noviny" žere :'-( Kolik bylo loupeží,požárů a nehod, den co den nám to říkají způsobem jako by to bylo v pořádku a mělo to tak být.Show na podporu tuposti obyvatel 8-s !

  Complimenti e tanti auguri Giorgio!

 • riderhenryfoto riderhenry

  Re: Nova

  24.05.10 11:31 Reagovat

  >:D Tak ostatne i ty soudy, ktere vynasi, aniz by cokoliv vedeli, *... Proste Nova...

  K tem hasicum - primo pilot nebyl ohrozen plameny, proto nehasili kabinu ale zdroj ohne. Ono jde i videt ze kabina neni nijak moc ohorela.

  Jeste me pobavilo to oktanove cislo - oktanove cislo naopak ukazuje teplotni stalost a cim je vyssi, tim je palivo odolnejsi vuci samovzniceni (klepani). Takze kdyby uz tam mel byt nejaky rozdil, tak se bude spis hasit lip. ;-)

 • oIoo

  Re: Nova

  24.05.10 11:06 Reagovat

  to se pleteš, Nova má experty z Lidlu, ne z lidu >:-[]

 • oIoo

  Re: Na místě

  24.05.10 11:05 Reagovat

  motor na 15tkm? to jsi někde četl? nebo slyšel? To se mi moc nezdá.

  Btw. motor z Hayabusy v Radicalu musí na generálku do Anglie po cca 30ti motohodinách....

 • Ricardofoto Ricardo

  Nova

  24.05.10 11:03 Reagovat

  TV Nova si k vyjádření vzala opravdového experta z lidu >:D
  A slovo "Lambordžíny"... :no:

 • AM1

  Na místě

  24.05.10 10:58 Reagovat

  Tu havárku jsem viděl s tím, že když se hořící vrak zastavil, tak jsem od něj stál cca 30 metrů. Přestože jsem laik, myslím, že postupu hasičů není co vytknout. Oni do toho auta prostě nemohli. Zdroj ohně byl od nádrží a motoru, proto myslím, že je logické, že hasili právě tohle. Jinak by trvalo daleko dýl, než by se k němu mohl kdokoli dostat. Co se rychlosti týče, tak tam hasiči byli docela rychle, ale zkuste uhasit barel benzínu, který má oktanové číslo daleko vyšší , než benzín klasický. Každopádně to nebylo nic moc příjemného jak pro diváky, tak asi ani pro ty hasiče a záchranáře.

  Jen jsem tam ještě postřehl takovou zajímavost: tohle Lamborghini má motor stavěný na 3.000km s tím, že se dělá generálka po každém závodu a po těch 3.000km se prostě vyhodí. To bych ještě pochopil, ale sériové Lamborghini (to které můžete koupit v obchodě) má motor stavěný na 15.000km. Potom by se auto mělo poslat na generálku. Takže náklady na provoz i sériové verze jsou zřejmě poměrně dost astronomické (a to nemluvím o aktuální spotřebě při sešlápnutí pedálu; myslím, že za tu cifru by se mohla stydět i Tatra 815:) ).

 • Vampix(Diesel Power)foto Vampix-Diesel-Power-

  Re: Re: :-(

  24.05.10 10:13 Reagovat

  90s je opravdu podle mně hodně, navíc on ani nebyl už v autě připoutaný, podle fotek ležel tělem ven z vozu takže jednak to bylo štěstí pro něj a jednak byl dostupnější, takže mohl být dřív venku, ale myslím si, že zachranaři vědí co mají dělat a podle toho taky postupovali určitě... Vždycky se najde co by kdyby....

 • tOOki

  Re: Nadrž

  24.05.10 10:07 Reagovat

  Nadrz je za sedadlama pred motorem.

 • Me2dd

  Re: Re: :-(

  24.05.10 10:02 Reagovat

  90s je moooooc, zvlášť když celej hoříš - notabene když to bylo na cílovce, tedy blízko pro hasiče.

 • Falta

  Nadrž

  24.05.10 09:57 Reagovat

  Nebyl jeden z důvodů, že to začalo hořet to, že
  lambo má nádrž vepředu?

 • tOOki

  Re: :-(

  24.05.10 09:45 Reagovat

  zase jeden chytrej...
  1)vytahovat smeji z auta jen zachranari
  2)i ti co zachranujou se musi v prve rade starat o svoji bezpecnost.
  3)auto bylo uhaseny a pilot vytazenej behem 90s.

 • Ridick777foto Ridick777

  :-(

  24.05.10 09:15 Reagovat

  Kdyby to nezačlo hořet tak je v pohodě respktive kdyby jej vytáhli včas a neběhali kolem auta jak pomatenci :no: :no: :no:

zpět na článek