Ferrari World v Abu Dhabi: největší a nejlepší?

Ferrari World v Abu Dhabi: největší a nejlepší?: titulní fotka Slavnostní otevření Ferrari Worldu je sice naplánováno až na příští rok, malé představení téhle pozoruhodné stavby ale určitě není nezajímavé.

Možná jste si při závodě F1 v Abu Dhabi všimli velké červené budovy jen kousek od závodní tratě. Upřímně řečeno, jestli ne tak byste měli zavolat svému očnímu, protože nový Ferrari World je opravdu nepřehlédnutelný.

Již příští rok se otevřou brány tohoto zábavního parku plného atrakcí, restaurací a obchodů. Podle ohromného loga Ferrari na střeše (65×48,5 metru) je asi každému jasné na jakou značku budou obchody a atrakce zaměřeny především. Pojďme si ale tuhle zajímavou stavbu (trošku mi připomíná práci pana Kaplického, za návrhem ovšem stojí společnost Benoy) představit trošku blíže. Při její stavbě bylo spotřebováno 35 tisíc tun ocele, střecha má 200.000 metrů čtverečních a její nejvyšší bod leží ve výšce 48 metrů nad zemí. Plocha veřejně přístupných částí uvnitř dosahuje „letištních“ 100.000 metrů čtverečních a Ferrari World se tak může pyšnit titulem největšího vnitřního zábavního parku na světě.

Když už je tedy řeč o zábavě, zmiňme alespoň některé klíčové atrakce. Jedním z hlavních lákadel bude bezesporu nejrychlejší horská dráha na světě či takzvaný „G simulátor“. Jeho o poznání menšího brášku můžete vidět i u nás na Matějské – mám na mysli takovou tu lavici co vás vyveze po sloupu nahoru a pak spustí dolů…jenže tady se skrz střechu dostanete do výšky 62 metrů. Zatímco manželka bude prozkoumávat obchody s převážně „ferraroidní“ tématikou o rozloze více než 2000 m čtverečních, můžete se pobavit ve věrném hydraulickém simulátoru Formule 1 nebo si projet srdce motoru z Ferrari 599 v loďce ve vodním žlabu. Pro gurmety je pak povinností návštěva restaurantu s typickou maranellskou kuchyní. Zkrátka, úplný ráj pro fanoušky Ferrari. Škoda že je tak daleko. Oni ale ti boháči v Emirátech sakra dobře vědí že ropa už jejich pravnuky asi živit nebude a tak to zkoušejí přes turistický ruch.

Fotogalerie

  • Ferrari World v Abu Dhabi: největší a nejlepší?: fotka 1
  • Ferrari World v Abu Dhabi: největší a nejlepší?: fotka 2
  • Ferrari World v Abu Dhabi: největší a nejlepší?: fotka 3
  • Ferrari World v Abu Dhabi: největší a nejlepší?: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ferrari kakusoft 24.06.2012  12:44
Re: Co vám to připomíná? kusko46 07.11.2009  23:42
Ferári Baodai 07.11.2009  21:48
Re: Co vám to připomíná? Zephyr 07.11.2009  17:16
Co vám to připomíná? Tano 07.11.2009  10:52
Vstoupit do diskuse ›