P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu

P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: titulní fotka Unikátní Ferrari P4/5 Competizione Jamese Glickenhausea je nejrychlejším ferrari, jaké se kdy prohánělo po současném Nürburgringu. A to je "street legal"...

James Glickenhaus je zámožný sběratel, jenž si nechal postavit unikátní karbonové Ferrari P4/5, postavené na technice modelu Enzo. A nadchlo jej tak, že se o čtyři roky později rozhodl pořídit i jeho závodní variantu P4/5 Competizione.

Ta je specifická tím, že má motor a podvozek ze závodního speciálu Ferrari F430 GT2 ALMS a pár dílů i z F430 Scuderia, přitom je ale technicky způsobilý k provozu na pozemních komunikacích. Většinu svého času ale dosud strávil na závodních okruzích, speciálně pak na Nürburgringu.

A právě tam se mu při letošní čtyřiadvaceti­hodinovce, kam nastoupil s hybridním pohonem, odvozeným od KERS pro efjedničkový tým Scuderia Ferrari, podařilo to, proč byl postaven – v kvalifikaci zajel čas 6:51, čímž se stal nejen nejrychlejším vozem značky Ferrari, jaký kdy na Nürburgring v jeho současné podobě vyjel, ale současně je i nejrychlejším legálním autem německého okruhu.

Překonal tak rekord Ferrari 599XX z roku 2010 pro závodní auta, odvozená od produkčních modelů, který měl hodnotu 6:58.16, ale tehdy mělo XX zcela volnou trať a nebylo svázáno žádnými omezeními v rámci konkrétní závodní kategorie. Navíc je třeba znova zopakovat, že papírově je P4/5 Competizione skutečně auto, schopné jezdit v normálním provozu.

Fotogalerie

  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 1
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 2
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 3
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 4
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 5
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 6
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 7
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 8
  • P4/5 Competizione je nejrychlejším ferrari na Ringu: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
souky Souky90 12.06.2012  02:27
ukazka kolemjdouci 11.06.2012  15:13
Vstoupit do diskuse ›