Ferrari P4/5 Competizione i pro Le Mans!

Ferrari P4/5 Competizione i pro Le Mans!: titulní fotka V sezoně 2014 se objeví na startu závodu 24 hodin Le Mans prototyp závodního speciálu Ferrari, odvozeného od unikátního P4/5 Jamese Glickenhause.

Ferrari P4/5 mělo být jedinečným kouskem do sbírky Jamese Glickenhause, postaveným na bázi Ferrari Enzo, s tímto stavem ale sběratel a závodník nebyl úplně spokojen, takže nedlouho poté vzniklo ještě čistě závodní P4/5 Competizione. A ani tím to nekončí. Jamesovi se zachtělo vytrvalostních závodů a tak se chystá prototyp P4/5 LMS, s nímž se postaví za dva roky na start legendární čtyřiadvaceti­hodinovky.

Zatím máme k dispozici jen první náčrty a slib, že půjde o speciál LMP1, tedy i auto s ambicemi na celkové vítězství. Základ bude stejný jako u současného competizione, půjde tedy o hybrid, ale vzhledem k avizovaným změnám pravidel pro sezonu 2014 bude technika modifikována.

V současnosti jezdí s motorem V8 4.0 z vozu 430 Suderia, doplněným o systém odvozený od KERS z formule 1 o celkovém výkonu 563 koní. LMP1 ale bude určitě silnější.

Fotogalerie

  • Ferrari P4/5 Competizione i pro Le Mans!: fotka 1
  • Ferrari P4/5 Competizione i pro Le Mans!: fotka 2
  • Ferrari P4/5 Competizione i pro Le Mans!: fotka 3
  • Ferrari P4/5 Competizione i pro Le Mans!: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.