Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik

Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: titulní fotka Je tomu 9 let, co Ferrari začalo vyrábět omezenou sérii Ferrari Enzo s přídomkem FXX. Jedna jeho ještě silnější verze je nyní na prodej.

V roce 2005 přistoupilo Ferrari k historickému kroku – nabídlo bohatým chlapcům očesanou verzi tenkrát dosud nejrychlejšího produkčního modelu s černým ořem na kapotě, aby si mohli o víkendech zařádit na závodních tratích. Vůz se jmenoval Ferrari FXX (vycházel z F60 Enzo) a jeho zvláštností bylo, že jste s ním, stejně jako i s dnešními modely FXX, nemohli na veřejné silnice.

Ačkoliv vám může představa o koupi auta za stovky tisíc dolarů, na které se navíc budete moci většinu času pouze dívat, připadat docela absurdní (ale co, stejný úděl nesou i majitelé jiných závoďáků), vznikla o rok později ještě jedna, o něco silnější verze. Nesla název FXX Evoluzione, vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,2 litru poskytoval 860 koní (místo původních 800) a převodovka byla upravena tak, aby řadila za 60, místo dřívějších 80 milisekund. Ferrari tak vlastně již před sedmi lety vyrobilo svůj nejrychlejší model – z 0–100 km/h to totiž FXX Evoluzione zvládlo za 2,5 sekundy, na „čtyřstovce“ bylo za méně než 40 sekund a pak záleželo už jen na velikosti řidičových varlat a délce rovinky, jestli vůz trumfne i Bugatti Veyron.

Ferrari FXX Evoluzione vzniklo pouze ve třiceti exemplářích a oproti „standardní“ verzi bylo stálo o 300.000 dolarů více. Jedno z nich je nyní na prodej v aukční síni Miller Motorcars a má najeto pouze 200 mil (ovšem okruhových). Vůz původně nesl rudý lak Rosso Corsa, dodatečné úpravy mu však přinesly stávající vzhled.

Otázkou zůstává cena, která je podle informací aukční síně dostupná pouze na vyžádání. My však tipujeme něco okolo dvou milionů dolarů.

Fotogalerie

  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 1
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 2
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 3
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 4
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 5
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 6
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 7
  • Ferrari FXX Evoluzione je na prodej, jen nevíme za kolik: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.