Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba

Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: titulní fotka Tuningu Ferrari se věnuje několik firem, které mají svolení. Samotná automobilka však ukazuje, že pokud se majitel obejde bez výkonové posily, zbytek mu umí nabídnout sama.

Maranello má svůj individualizační program Tailor Made a sem tam se pochlubí nějakým kouskem z něj vzešlým. Jistě, každé nové ferrari je prakticky originálem, ale když chce někdo ještě více, proč ne…? Karbonové spoilery a softwarovou úpravu motorů přenechává tunerům, tady jde hlavně o barvy exteriéru a ušlechtilé materiály uvnitř. Do Goodwoodu přiveze bílou Californii T s dvěma asymetrickými modrými pruhy a interiérem. Britský debut je nasnadě, protože auto má volant na té správně straně… Letošní Festival rychlosti na pozemcích Lorda Marche začíná již ve čtvrtek 25. června a potrvá až do neděle 28. 6.

Třívrstvý bílý lak dostal název Bianco Italia, modrá na pruzích a kolech se jmenuje Hellen, jiný odstín v interiéru zase Sterling. A stříbrná na ráfcích dostala označení podle slavného německého okruhu: Nürburgring.

U Ferrari se tentokrát prý nechali inspirovat koňskými dostihy a pólem, přirozeně nikoli vodním. Člověk by čekal, že se podívají do své závodní historie, ale severoamerický NART měl obrácenou kombinaci laků, kterou pro změnu najdeme v interiéru. Částečně modrá jsou i již výše zmíněná unikátní dvacetipalcová kovaná kola s hvězdicovými paprsky. Sedačky v Maranellu nepotáhli kůží, nýbrž speciální látkou, které oficiálně říkají Mycro Prestige. Ne, ypsilon v názvu není pravopisná chyba $2$.

Jedná se o směs vláken 0,7 mm tenkých a potah jedné sedačky váží třetinu oproti klasické a tradiční kůži. Je plně prodyšná, vzdušná a bez problémů odolává přírodním živlům, tedy hlavně vodě a ohni. Žádná jiná automobilka ji nepoužívá, materiál byl vyvinut externě speciálně pro Ferrari.

Modifikace pod kapotou nehledejme, i výstavní California T je poháněna vidlicovým osmiválcem s objemem 3,8 l, kterému k 560 koním (412 kW) a 755 N.m dopomáhá dvojice turbodmychadel. Kupé-roadster (nebo spíše kabrio, když má i zadní nouzové sedačky včetně pásů) s pevnou skládací střechou vystřelí z klidu na stovku během 3,6 s, na dvojnásobek pak za 11,2 s. Rychloměr umí počítat až do čísla 316…

Fotogalerie

  • Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: fotka 1
  • Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: fotka 2
  • Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: fotka 3
  • Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: fotka 4
  • Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: fotka 5
  • Ferrari California T Tailor Made: Ladičů netřeba: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.