Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější

Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější: titulní fotka Ferrari 458 Speciale je dostatečně výjimečné již v podobě, v níž opustilo mateřskou automobilku, ale i v jeho případě lze přistoupit k poměrně citlivé individualizaci.

Ferrari 458 Speciale je poháněno nejvýkonnějším nepřeplňovaným osmiválcem v historii značky. Kupé s motorem F136-FB, poskytujícím z objemu 4,5 l maximální výkon 605 koní (445 kW) a točivý moment 605 N.m, se vedle svých výkonů může pochlubit i dostatečně atraktivním a zároveň dramatickým designem.

I přes nepopiratelnou výjimečnost tohoto modelu lze narazit na úpravce, kteří jsou přesvědčení, že jej lze dále vylepšit, což dokazují například kreace od Novitec Rosso nebo Mansory. Ty nabízejí úpravy vzhledu i techniky.

Odlišit se od ostatních lze v případě supersportů i výrazně jednodušší cestou, která nepostrádá své kouzlo. Karoserie i technika Ferrari 458 Speciale při ní totiž zůstávají beze změny, ale oko pozorovatelovo si na první pohled všimne, že je zde něco jinak.

Ferrari 458 Speciale ve Frankfurtu: První dojmy a video

To změnou jsou totiž nová kola. Exemplář na sérií snímků stojí na třídílných kovaných discích ADV05C Track Spec CS od ADV.1 Wheels.

Tato kola s matně černými středy a lesklými bronzovými ráfky o rozměrech 21×9.5 palců vpředu a 21×13 palců vzadu rozhodně přitáhnout pozornost. Originální disky přitom mohou odpočívat v bezpečí garáže a v případě potřeby není problém s návratem na jejich původní místo.

Fotogalerie

  • Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější: fotka 1
  • Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější: fotka 2
  • Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější: fotka 3
  • Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější: fotka 4
  • Ferrari 458 Speciale může být ještě speciálnější: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
na těch našich cestách s výmoly flyboyeda2 11.12.2015  15:50
Vstoupit do diskuse ›