Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina: klenot na prodej

Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina: klenot na prodej: titulní fotka Poslední z šesti postavených vozů Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina se zkráceným rozvorem z roku 1962 bude jednou z největších hvězd aukce Sporting Classics of Monaco pořádané 1. května společností RM Auctions.

Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina je posledním z šesti vyrobených vozů a italská automobilka je měla vystaveno ve svých expozicích na autosalonech v Ženevě a New Yorku v roce 1962. Tento luxusní dvoumístný kabriolet je poháněn vidlicovým dvanáctiválcem o objemu 4,0 litru.

Po výstavní premiéře v USA na New York Auto Show tento vůz prodal Luigi Chinetti, zástupce značky Ferrari, panu J. Stallingsovi z Phoenixu. Ten se s ním v roce 1962 zůčastnil Bonneville Speed Trials, kde dosáhl rychlosti 145 mph (197 km/h). V sedmdesátých letech bylo toto Ferrari prodáno novému majiteli do Francie.

Ferrari je stále ve skvělé kondici a získalo vysoké ocenění i v loňské přehlídce automobilové elegance v kalifornském Pebble Beach. Automobil, který má jako jediný z šesti vyrobených aerodynamické kryty hlavních světlometů, je vybaven i původní pevnou odnímatelnou střechou a kompletní dokumentací své historie od prodeje prvnímu majiteli až do současnosti.

Společnost RM Auctions odhaduje, že se cena tohoto Ferrari může vyšplhat až na 2,4 milionu Euro (zhruba 63 milionů Kč).

Fotogalerie

  • Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina: klenot na prodej: fotka 1
  • Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina: klenot na prodej: fotka 2
  • Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina: klenot na prodej: fotka 3
  • Ferrari 400 Superamerica Cabriolet Pininfarina: klenot na prodej: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: krasa %Petr B. 10.01.2010  18:32
krasa robert+ 10.01.2010  13:25
Vstoupit do diskuse ›