Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou

Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou: titulní fotka V sobotu 25. srpna nabídne společnost Historics at Brooklands ve své aukci k prodeji Ferrari 250 GTO Evocazione, které je přesnou replikou jediného 250 GTO s pravostranným řízením v kombinaci s čtyřlitrovým motorem.

Ferrari 250 GTO Evocazione zahájilo svůj automobilový život v první polovině šedesátých let jako model 330 GT s pravostranným řízením. Ten měl tehdy v nabídce maranellské automobilky stejnou roli jako jeho prapotomek Ferrari 612 Scaglietti a představoval velké čtyřmístné GT.

V roce 1993 bylo šasi Ferrari 330 GT odesláno do Itálie, kde bylo zkráceno a upraveno podle specifikace pro model GTO. V Itálii byla rovněž ručně vyrobena hliníková karoserie modelu 250 GTO.

Replika odpovídá svému vzoru i technikou pod kapotou. Dvanáctiválec má vačkové hřídele, závodní písty, ventily z nerezové oceli a hlavy válců z modelu GTO. Šest dvojitých karburátorů Weber stojí za výkonem 315koní (232 kW).

Síla motoru je přenášena na kola zadní nápravy pětistupňovou manuální převodovkou jako u originálu. Dodavatelem převodovky, samosvorného diferenciálu i dobových brzdových třmenů pro brzdy Dunlop byl známý závodník David Piper.

Originálnímu GTO odpovídají i drátěná kola Borrani, provedení palubní desky, rozmístění přístrojů nebo tříramenný volant a řada dalších detailů.

Ferrari 250 GTO Evocazione je poctou originálnímu vozu a od svého vzniku v první polovině devadesátých let se účastnilo řady závodů historických vozů, v nichž se často umísťovalo na předních místech. Za jeho volant usedla také řada slavných závodníků.

Jeho budoucí majitel s ním bude moci opět vyrazit na závodní dráhu, ale díky platné registraci se může vydat i do běžného provozu. Očekává se, že tento vůz bude vydražen za částku okolo 240.000 britských liber ( zhruba 7.300.000,– Kč), což je zlomek z 12 milionů britských liber, které za originální 250 GTO zaplatil Chris Evans, DJ britského rádia BBC Radio 2.

Fotogalerie

  • Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou: fotka 1
  • Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou: fotka 2
  • Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou: fotka 3
  • Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou: fotka 4
  • Ferrari 250 GTO Evocazione: přesná replika s dobovou technikou: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
www.malevozy.cz fabiahtp 05.01.2011  14:11
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket