EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1

EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: titulní fotka Hummer H1 se sice už nevyrábí, ale úpravci se na něm dokáží vyřádit. EVS Motors si pro svůj projekt vybrali kola od Advance One.

Hummer byl dítkem firmy AM General a vycházel z vojenského speciálu Humvee, který ona společnost pořád vyrábí, už jedenatřicet let. Správně se jmenuje High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle, zkratkou HMMWV. Z té vznikla ona přezdívka. Divize civilních aut ale měla trochu jiný osud, kromě toho, že první exemplář si koupil v březnu dvaadevadesátého roku Arnold Schwarzenegger. Skončila pod křídly General Motors. Označení H1 se pak objevilo až po zahájení produkce dalších modelů, předtím to byl jen Hummer. Jenže klientela beztak o mohutné a patřičně žravé teréňáky ztratila zájem a prodeje padaly pod únosnou mez…

GM se ztrátové značky chtěl po řízeném bankrotu a restrukturalizaci zbavit, jenže z přesunu do čínských rukou v roce 2010 sešlo, neprošel schvalovacím procesem tamní vlády. 24. května toho roku tak přišel definitivní konec. Produkce H1 byla zastavena v Mishawace (stát Indiana) ovšem už v roce 2006, do konce dekády ji ale montoval ruský Avtotor v Kaliningradu a vyjížděla i z továrny v jihoafrickém Port Elizabeth.

Přeživší exempláře se nezřídka upravují. Takovým příkladem je i vagón (jistě, Wagon, ale jen tak obyčejný kombík to opravdu nebyl) pro velké chlapy, se kterým si vyhráli EVS Motors z texaského Houstonu. Prapůvodně vojenského mastodonta se jim podařilo zcivilizovat řádně, spartánský užitkový charakter je tentam. Černý originální hummer v jejich podání vypadá naprosto bombasticky! Mohutný ochranný rám zasahuje až do kapoty, střechu zdobí po stranách armáda ledek. Důležitá jsou i kola. Floridští Advance One nevyrábějí jen ta pro supersporty. Šestipaprskové ráfky ADV08 Truck Spec HD.1 s rozměry 12×22 palců auto opticky odlehčují, mají krásně čistý design a ladí s ním i konečnou úpravou, jsou totiž matně černé.

A co už z továrny megavelký interiér? Vzadu se na středovém tunelu mezi děrovanými koženými sedačkami usídlila další lavice. Sedět se na ní evidentně dá, protože je vybavena bezpečnostními pásy. Kam si ale pasažéři dají nohy, to bohužel netušíme. Vždyť kryje rámovou rouru o průměru ropovodní trubky a je řádné vysoká. Hummer dostal i čalouněný kufr, do kterého se vejde určitě hodně bagáže.

S drsoněm nazvaným Search + Destroy (Najdi a znič) asi nikdo nebude jezdit každý den do práce. I když tahle bezesporu zakázková práce vznikla pro nějakého výstředního cvoka s ropným vrtem a rafinérií, na ceny benzinu (i nafty) si přece stěžují samotní Amíci. Úťáplí chudáčci a mamánci v hummerech opravdu nikdy nejezdili.

Fotogalerie

  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 1
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 2
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 3
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 4
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 5
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 6
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 7
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 8
  • EVS Motors Search + Destroy: Najdi a znič s Hummerem H1: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
:D :D -ICE- 29.08.2015  00:04
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20473 | Zobrazit seznam všech anket