EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video)

EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): titulní fotka EPower Racing stojí za vývojem a stavbou závodního vozu s vizáží slavného roadsteru AC Cobra a technikou moderních elektromobilů.

AC Cobra je od svého vzniku spojována s plnotučnými americkými osmiválci, které pod její štíhlou kapotu nastěhoval začátkem šedesátých let Carroll Shelby. Vzhled i výkonu tohoto vozu stojí za skutečností, že patří mezi nejpopulárnější automobily mezi staviteli replik a ti již k pohonu svých roadsterů použili vedle osmiválců i šestiválec a dokonce i malé čtyřválce.

Nyní ovšem ve Vancouveru v Britské Kolumbii pracuje skupina přátel na projektu EPower Racing, jehož výsledkem je replika roadsteru AC Cobra, která bude poháněna čistě elektřinou. Nemá se přitom jednat o nějaké roztomilé městské vozítko, ale cílem těchto nadšenců je ostrý závodní vůz.

Zcela nově navržený prostorový trubkový rám je proto osazen komponenty podvozku z Chevroletu Corvette páté generace a kola zadní nápravy se speciálně navrženým samosvorným diferenciálem bude roztáčet dvojice elektromotorů, určených původně pro elektromobil Tesla Modes S P85D. Každý z těchto elektromotorů má disponovat výkonem okolo 310 kW (421 k) a točivým momentem 600 N.m.

AC Cobra – jedovatá rychlost (1.část)

Potřebnou energii pak mají zajistit baterie určené pro elektromobil Kia Soul EV, které budou uloženy v prostoru, jenž je u většiny roadsterů AC Cobra vyhrazen osmiválci. Kapacita baterií, jejichž hmotnost je 181 kg, má být 30 kWh.

AC Cobra – jedovatá rychlost (2.část)

EPower Racing, prozatím nezmiňuje, jaké očekává jízdní výkony svého elektrického závodního roadsteru EVCobra, ale očekává, že elektromobil, jehož hmotnost se má pohybovat okolo 815 kg nabídne minimálně v případě zrychlení schopnosti srovnatelné s nejlepšími supersportovními vozy současnosti.

Fotogalerie

  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 1
  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 2
  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 3
  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 4
  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 5
  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 6
  • EVCobra bude tichý zabiják s elektromotory Tesla Model S P85D (+video): fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.