Essen 2007: PPI se mrklo na zoubek, ehm... spíše motor Audi R8

Essen 2007: PPI se mrklo na zoubek, ehm... spíše motor Audi R8: titulní fotka Inženýři od PPI Automotive Design se s radostí pustili do špičkového výtvoru, supersportovního modelu R8 s vidlicovým osmiválcem 4,2 FSI před zadní nápravou.

Pro Audi R8 si u PPI Automotive Design připravili kompletní tuningovou kúru, která je zaměřena na změny vzhledu karoserie i zvýšení výkonu pohonné jednotky. Supersport má před zadní nápravou uložen osmiválec do V o objemu 4,2 litru, který v sériovém nastavení podává výkon 309 kW (420 k) a točivý moment 430 Nm. Po zásahu ladičů od PPI Automotive Design se výkon motoru zvýší na 348 kW (460 k) a točivý moment na 465 Nm. Audi R8 s pohonem všech čtyř kol po tomto zásahu dosahuje maximální rychlosti 305 km/h a z 0 na 100 km/h akceleruje za 4,4 s.

Na karoserii je přepracovaný přední nárazník s malým karbonovým spoilerem a s novými vstupy vzduchu, které mají ochlazovat brzdy na přední nápravě. Upravené jsou i výdechy v zadním nárazníku a na prazích vozu přibyly malé nástavce. Na zádi je také nový spoiler, který má zvýšit přítlak na zadní nápravě. Do blatníků se nastěhovala nová devatenáctipalcová magnéziová kola, snižující neodpruženou hmotnost a přispívající k lepším jízdním vlastnostem.

Úpravám se nevyhnul ani interiér, kde jsou nyní doplňky a dekorace z uhlíkových vláken a ze stejného materiálu je nyní i volant vozu. Celosvětová premiéra vyladěné R8 bude na mezinárodní tuningové výstavě v Essenu.

Fotogalerie

  • Essen 2007: PPI se mrklo na zoubek, ehm... spíše motor Audi R8: fotka 1
  • Essen 2007: PPI se mrklo na zoubek, ehm... spíše motor Audi R8: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
super auto frenki 04.03.2008  08:53
Vstoupit do diskuse ›