Essen 2007: Irmscher Astra GTC

Essen 2007: Irmscher Astra GTC: titulní fotka Malý, ale plnoprávný zástupce třídy hot-hatchů, Opel Astra GTC s paketem od německého tunera Irmscher neunikl objektivu našeho fotoreportéra v Essenu.

Na stánku ladičské firmy Irmscher jsme zahlédli vyšperkovanou Astru GTC v módní barevné kombinaci „Black & White“ (černá a bílá), která nemohla uniknout našemu fotoaparátu. Mezi všemi upravenými vozy Porsche nebo Mercedes-Benz jsme u Astry v paketu od Irmschera konečně viděli povedený tuning na autě pro masy…

Pro změny exteriéru nabízí Irmscher tuningový karosářský paket, který obsahuje nový přední nárazník s integrovaným spoilerem. Při pohledu na vůz z boku si každý všimne prahových nadstavců a nových zpětných zrcátek. V blatnících jsou 19palcová kola GT Star z lehkých slitin a pneumatiky Dunlop SP SportMaxx o rozměru 225/40 ZR19. V nabídce jsou i 18palcová kola Sport Star. Zádi dominuje přepracovaný nárazník, dvojice chromovaných koncovek a difuzor. Zadní světla dostaly čirou optiku a konec střechy je opticky protažen decentní přítlačnou lištou. Speciální bílá barva s metalickým lakem dodává vozu jistou vznešenost.

Irmscher připravil motorový kit pro přeplňovaný benzínový čtyřválec, ale i pro dvojici nafťáků. Agregát 2.0 Turbo má výkon z původních 200 koní zvednut na 199 kW (270 k). Naftová pohonná jednotka 1.7 CDTi má díky přeprogramované řídící jednotce o 20 koní více, celkem tedy 103 kW (140 k). Silnější 1.9 CDTi má po chip-tuningu 129 kW (175 k), což je o 25 koní více než v sériové verzi. Silnějším motorům byl přizpůsoben podvozek a nové odpružení snížilo světlou výšku vozu o 30 mm.

V Irmscheru zastávají názor, že řidič by se měl v kabině vozu cítit velmi pohodlně, a proto nabízejí kompletní úpravu interiéru. Změny jsou čistě na osobním přání zákazníka a dohodě s tunerem, mezi běžnými položkami úpravy nechybí luxusní kožené čalounění nebo hliníkové či karbonové doplňky obložení.

Fotogalerie

  • Essen 2007: Irmscher Astra GTC: fotka 1
  • Essen 2007: Irmscher Astra GTC: fotka 2
  • Essen 2007: Irmscher Astra GTC: fotka 3
  • Essen 2007: Irmscher Astra GTC: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.