Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána

Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: titulní fotka Jen proto, že chcete Volvo, nemusíte být automaticky finančně zabezpečený padesátník se psem, manželkou a odrostlými dětmi.

Heico Sportiv, německá tuningová firma, spolupracuje se švédským Volvem tak úzce, že žádné jiné značky v její nabídce nenajdete. Do Essenu přivezli model HS7, který vychází z typu V70 T6, s 6stupňnovou automatickou převodovkou Geartronic a pohonem všech kol. Již v základním provedení nabízí přeplňovaný řadový šestiválec, o objemu 3,0 l, výkon 285 koní. Heico však přidalo další porci, takže vůz má nyní 330 koní při 5600 ot./min. a díky tomu se zkrátila doba akcelerace na stovku ze 7,2 na 6,2 s. Maximální rychlost se zvýšila z 242 na 250 km/h, kdy nenápadně zasáhne omezovač. Firma se postarala také o výfuk, od katalyzátoru pokračují nerezové trubky, zakončené chromovanými koncovkami.

Je chvályhodné, že Heico ctí konzervativní stránku kombíků značky Volvo, takže žádné divoké úpravy exteriéru nečekejte. Přesto, když se pozorně podíváte na vůz, zjistíte, že nárazníky nemají pouze nové nástavce, ale Němci je kompletně vyměnili. Jinak, jejich vzhled je velice podobný designu upraveného Volva S80 High Performance Concept, který Heico nedávno představilo na výstavě SEMA v Las Vegas. Ani maska a mřížky nezůstaly původní (Heico z nich vykuchalo logo automobilky), za nimi pak můžete vidět zvětšený mezichladič vzduchu. Rozsah změn v interiéru koresponduje s vnějškem – uvnitř je pár hliníkových detailů, kupříkladu pedály, nožní opěrka nebo pojistky dveří. Naopak nástupní lišty, které jsou podsvícené modrým světlem, jsou z nerezové ocele.

Fotogalerie

  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 1
  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 2
  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 3
  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 4
  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 5
  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 6
  • Essen 2007: Heico HS7 – Nová identita váženého pána: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.