Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy

Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy: titulní fotka Jak si někdo může myslet, že nové Audi A4 a A5 vypadají málo agresivně? A co mají znamenat ty výdechy za předními blatníky?

Christian Abt a jeho horda mají plnou pravomoc koncernu VW míchat se jim do života a provádět nejrůznější alchymistické operace, za účelem zvýšení výkonu, zlepšení jízdních vlastností a úpravy aerodynamiky. A protože zde máme velký svátek v Essenu, vybalila firma Abt Sportsline hned několik novinek.

Na novou limuzínu střední třídy – Audi A4 – naložili upravené nárazníky, nástavce prahů, čtyři koncovky výfuku vycházející z tlumiče, který ležérně přistupuje k hlukovým normám, odtrhovou hranu na víko zavazadelníku a pár štítků, abyste Abt AS4 náhodou nepřehlédli ani letmo zezadu. Řekněme, že to není špatné, ale původní tvary Audi A4 jsou natolik čisté, že skutečný elegantní tuningový paket na svůj zrod zatím čeká. Tvrdím, že to není špatné, ale jedním dechem bych rád dodal, že výdechy za předními blatníky se tam hodí jako díra do hlavy (snad jsou alespoň funkční). Upravené motory jsou zatím čtyři, od jednotky 1.8 TFSI, až po šestiválcový 3.0 TDI. Kupříkladu agregát 2.0 TDI má díky programu Power S výkon 147 kW, tedy rovných 200 koní.

Přívětivější slova si zaslouží upravené kupé Audi AS5, které také dostalo lehounce působící disky kol značky BR, chromované díly zvýrazňující jednodílnou masku chladiče a opět nějaké nástavce na původní karoserii. Zajímavostí je nenápadné dvoubarevné lakování – soustřeďte se na přední i zadní kapotu, zpětná zrcátka, prahy a plast v zadním nárazníku, který se tváří jako plnohodnotný difuzor. Bohužel, výdechy jsou tam opět. Motory i další technika modelů A5 a A4 jsou snadno zaměnitelné, v programu na zvýšení výkonu je proto stejný repertoár. Namátkou – šestiválcový motor 3.0 TDI má nyní 221 kW/300 k.

Fotogalerie

  • Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy: fotka 1
  • Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy: fotka 2
  • Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy: fotka 3
  • Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy: fotka 4
  • Essen 2007: Audi AS4/AS5 – Podezřelé pihy: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.