eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané

eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: titulní fotka V bavorském Pfaffenhausenu sídlící RUF Automobile GmbH po svém elektromobilu na základě Porsche 911 představuje i elektřinou poháněné SUV Cayenne, které dostalo jméno Stormster.

RUF, specializující se na úpravy vozů značky Porsche, se snaží zachytit zelenou vlnu na jejím počátku a v říjnu roku 2008 představil svůj první elektromobil. Jeho evoluce s názvem Greenster měla premiéru na letošním autosalonu v Ženevě.

eRUF Greenster zaujal svým elektromotorem i úpravou karoserie s rozměrným panoramatickým zadním oknem, které připomínalo klasická vzduchem chlazená Porsche 911 Targa.

Nyní, po výrazně lehčím sportovním voze s poměrně příznivou aerodynamikou karoserie, se RUF pustil do SUV Cayenne. To ve spolupráci se společnostmi Siemens a Li-Tec Baterry GmbH přestavěl na elektromobil.

Pod kapotou velkého Porsche nyní neklape třílitrový turbodiesel a ani neburácí osmiválec, ale pohon zajišťuje elektromotor Siemens o výkonu 367 koní (270 k), jímž byl vybaven i Greenster. Potřebnou energii zajistí lithiové akumulátory od Li-Tec Battery GmbH.

eRUF Stormster při hmotnosti 2670 kg zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 10,0 s a je schopen dosáhnout maximální rychlosti 150 km/h. Na jedno nabití má mít dojezd 200 km.

RUF prezentuje Stormster na fotografiích v bílé barvě se sériovou karoserií Cayennu a také zveřejnila jednu fotografii zeleného vozu s bodykitem, který je pro SUV se spalovacím motorem nabízen pod názvem Dakara. Společnost Hankook pro Stormster vyvinula nové zimní pneumatiky o rozměrech 295/30 R22.

První představení eRUF Stormsteru se odehrává v těchto dnech na konferenci Organizace spojených národů o změnách klimatu COP15 v dánské Kodani.

Fotogalerie

  • eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: fotka 1
  • eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: fotka 2
  • eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: fotka 3
  • eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: fotka 4
  • eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: fotka 5
  • eRUF Stormster: Porsche Cayenne elektřinou hnané: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
kdy budou sra a kde %vodka 15.12.2009  09:26
Vstoupit do diskuse ›