Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena

Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: titulní fotka První generace Octavie RS má dnes mezi fanoušky takřka kultovní postavení. V novodobé historii automobilky to byl první pokus o auto snů, které bude lákat na emoce a touhy zákazníků.

Dnes je jako ojetina tahle verze relativně dostupná, byť cena kvůli zájmu už moc neklesá. To, co vám ale ukazujeme dnes, je tak trochu extrémní rarita. Možná byste to do ní na první pohled ani neřekli, nejvíc ze všeho připomíná totiž výtvor nějakého milovníka rallye, který si svou Octavii RS s motorem 1.8 Turbo polepil ve stylu továrních speciálů WRC. Jenže nemáte pravdu, tohle barevné schéma má na svědomí opravdu sama automobilka.

Jde o limitovanou edici Octavie RS s názvem 100 Years of Motorsport. Ta se objevila v roce 2002 a proto se auto svým vzhledem podobá skutečným soutěžním speciálů z téhož roku. Škoda auto tehdy vyrobila pouze 100 aut a ne všechna se dočkala dnešních dnů, takže sběratelská hodnota této Octavie je zaručená. Konkrétní kus má kompletní servisní historii a nebyl nikdy nabourán, což jsou samá pozitiva. Původní ale není motor, který se dočkal vylepšení Performance Engine Stage II na výkon 232 koní (originál má jen 180 koní), montáže intercooleru a výfukového systému. Auto má také nový podvozek HR, prošlo i servisem a dostalo novou vodní pumpu, olej, filtry, spojku Sachs a pneumatiky na originální sedmnáctipalcová kola Spider. V bohaté výbavě této limitky jsou elektrická okna i zrcátka, ABS, ESP, navigace, xenonové světlomety, palubní počítač a rádio s CD přehrávačem. Pokud chcete nějakou takřka současnou mladoboleslavskou raritu, která za volantem i pobaví, je tohle právě kup pro vás.

Fotogalerie

  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 1
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 2
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 3
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 4
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 5
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 6
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 7
  • Ereso za půl míče? Na limitku slušná cena: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Anthonysar Anthonysar 11.06.2018  09:54
edice 100 Lumír90 11.06.2018  09:45
Vstoupit do diskuse ›