Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas

Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: titulní fotka V záplavě upravených modelů značky Scion na letošní SEMA Show se určitě nedal přehlédnout výtvor Epic Cartel, který výchozí sériové kupé tC připomínal jen velmi vzdáleně.

Epic Cartel Scion tC v sobě kombinuje několik různých stylů upravování automobilů a prakticky nic na něm nezůstalo beze změny. Na první pohled přímo praští do očí chybějící střecha, z níž zůstaly pouze dva oblouky nad boky.

Úpravce na Scionu provedl snížení střechy, respektive toho co z ní zbylo, o 76 mm. Vedle střechy a zadního okna se tC rozloučilo i s B-sloupky a vznikl z něj velmi dobře větraný kabriolet.

Na zcela přepracovanou horní polovinu karoserie navazuje nové víko zavazadlového prostoru, které se otevírá v opačném směru než u sériového modelu. Změny na karoserii završují zcela nové nárazníky a upravené blatníky, v nichž jsou umístěna 22palcová kola TOYO Proxes 4 o rozměrech 235/30 ZR22.

Kámen na kameni nezůstal ani v interiéru. Zde je zcela nová palubní deska s nově umístěnými přístroji, na níž navazuje středový tunel, který se táhne skrz celý interiér. Nová jsou i čtyři samostatná sedadla, výplně dveří a čalounění. Nechybí ani výkonný audio systém Alpine a 12palcový monitor ve středu palubní desky.

Ohledně techniky úpravce uvádí, že sériový čtyřválec o objemu 2,4 litru se standardním výkonem 163 koní (120 kW) vybavil přeplňováním a několika dalšími díly z nabídky TRD. O kolik koní se výkon po provedených úpravách zvýšil, nebylo bohužel zveřejněno.

Tiskové materiály vyzdvihují ještě boční výfuky Epic Cartel, samosvorný diferenciál TRD a také zcela přepracované zavěšení kol, díky němuž se ze Scionu stal low-rider s břichem proklatě nízko nad zemí.

Fotogalerie

  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 1
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 2
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 3
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 4
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 5
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 6
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 7
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 8
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 9
  • Epic Cartel Scion tC: low-rider pro Las Vegas: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Scion majclik 03.12.2009  20:55
Scion TeeJay 09.11.2009  15:42
Vstoupit do diskuse ›