Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí

Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: titulní fotka Společnost Eibach není typickou tunerskou firmou, protože její hlavní činností je vývoj a výroba tlumičů a pružin, ale i přesto si pro velké tuningové výstavy připravuje vlastní koncepty, vycházející většinou ze zajímavých sériových vozů.

Dodge Challenger SRT8 v úpravě provedené společností Eibach měl premiéru na letošním Essen Motor Show. Tento americký svalovec pro upoutání pozornosti rozhodně nepotřebuje žádnou divokou sadu spoilerů a naprosto si vystačí se svými sériovými liniemi a právě na tuto skutečnost Eibach sází.

Stejně jako karoserie je bez úprav i pohonná jednotka, kterou je zážehový vidlicový osmiválec HEMI o objemu 6,1 litru s výkonem 432 koní (318 kW) při 6200 ot./min. a točivým momentem 569 Nm při 4800 ot./min. Což jsou více než dostatečné výkony i pro pět metrů dlouhé a téměř dvě tuny vážící dvoudveřové kupé.

Eibach se tedy vyřádil pouze na podvozku, kde aplikoval svou sadu stavitelných tlumičů Multi-Pro-R2, s nimiž se může snížit světlá výška Challengeru od 20 mm do 60 mm. Zájemci o toto vylepšení svého vozu si mohou připravit 2200 euro (zhruba 57.000,–Kč). Upravenému podvozku dělají společnost dvaadvacetipalcové třídílné ráfky Botticelli III od společnosti OZ obuté do pneumatik o rozměrech 265/30 R22.

V interiéru je namontován multimediální systém společnosti Alpine Electronics, který se má postarat o zábavu cestujícím, což ale vzhledem k výkonům Challengeru nebude potřeba.

Fanoušky seriálu a filmu The Dukes of Hazzard určitě potěší číslo 01 na dveřích Challengeru, odkazující na slavného příbuzného, kterým je oranžový Dodge Charger z roku 1969, známý jako General Lee.

Fotogalerie

  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 1
  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 2
  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 3
  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 4
  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 5
  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 6
  • Eibach Dodge Challenger SRT8: proklatě nízko nad zemí: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.