Edag Light Cocoon má karoserii čtyřikrát lehčí než papír

Edag Light Cocoon má karoserii čtyřikrát lehčí než papír: titulní fotka Pokud se chystáte na ženevský autosalon, zbystřete. Společnost Edag zde totiž představí zajímavý koncept sportovního kupé.

Pokud vám název Edag nic neříká, nevěště hlavu. Jedná se německou společnost, která se zabývá návrhem designových prototypů pro více odvětví běžného života. Vrcholem je pak koncept automobilu s názvem Light Cocoon, který se představí již v březnu na autosalonu v Ženevě. Tak co, líbí?

Auta vypadá, jako by byla vytisknutá na 3D tiskárně. A také že ano. Tedy ne karoserie, ale její nosná struktura, která musí snášet kroucení, hmotnost dílů a působení vnějších vlivů. Kritériem číslo je však minimum odpadu při výrobě a hned za ním celková hmotnost vozu. Jeho vnější plášť je totiž vyroben z materiálu, které je čtyřikrát lehčí než odpovídající množství papíru obvyklé gramáže.

Edag v prvním dějství neodhalil takřka žádné detaily, na ty si tedy budeme muset počkat až do března. Zajímalo by nás, jak si struktura auta poradí s teplem hnacího řetězce a jaký bude celkový výkon. Necháme se překvapit.

Fotogalerie

  • Edag Light Cocoon má karoserii čtyřikrát lehčí než papír: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.