Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac

Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac: titulní fotka Krotitelé duchů zná nejspíš každý a jejich vozidlo Ecto 1 rozhodně patří mezi nejoblíbenější filmová auta. Společnost Historic at Brooklands zařadila do jedné ze svých aukcí jeho věrnou repliku.

Základem Ecto 1 v nabídce společnosti Historic at Brooklands je stejně jako v případě originálu Cadillac z roku 1959 od společnosti S&S, která tyto vozy přestavovala na ambulance.

Podobně jako další Cadillacy přestavěné na ambulance i on nejprve sloužil k rychlé přepravě zraněných a nemocných. Po ukončení zdravotnické kariéry se na dvacet let dostal do služeb kostela v Marylandu. Zde sloužil při různých slavnostech a přehlídkách. Pro toto využití samozřejmě prodělal několik úprav, které zahrnovaly i odstranění střechy.

V roce 2007 současný majitel zachránil vůz před vyřazením z provozu a sešrotováním. Následovala náročná renovace do podoby filmového Ecto 1 z prvního filmu Krotitelé duchů z roku 1984, za více než 65.000 britských liber (přibližně 1.965.000,– Kč). Během ní dostal Cadillac mimo jiné zpět svou střechu a na ní nosič s vybavením potřebným pro lov duchů.

Exteriér je úplně stejný jako u originálu a změny oproti filmovému vozu se odehrály pouze v interiéru, který má nabídnout více komfortu. Namísto dvou lavic a výsuvného držáku na loveckou výzbroj krotitelů duchů jsou zde tři řady pohodlných sedadel, jejichž výroba přišla na 7.000 britských liber (okolo 212.000,– Kč).

Pod kapotou má Ecto 1 původní vidlicový osmiválec o objemu 6,5 litru s výkonem 325 koní (239 kW). Ten pohání 2,55 tun těžký, přes 6,1 metru dlouhý a 1,98 m široký Cadillac.

Prodejce předpokládá, že během aukce pořádané 25. září se tento nepřehlédnutelný vůz, který by měl být jediný svého druhu v Evropě, prodá za částku od 75.000 do 85.000 britských liber (zhruba 2.265.000 až 2.570.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac: fotka 1
  • Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac: fotka 2
  • Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac: fotka 3
  • Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac: fotka 4
  • Ecto 1: Krotitelé duchů prodávají svůj služební Cadillac: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.