Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!

Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!: titulní fotka Auto na čokoládu, co umí 235 km/h? Co přijde zítra? Čokoládový motor?

Na anglické Warwick University musí být pořádně veselo. Minimálně musí být hodně veselá banda, co vytvořila tuhle ekologickou formuli ecoF3. V rámci školního závodního teamu WorldFirst vzniklo opravdu něco kuriózního.

Volant z mrkví, karoserie z brambor a sedadlo ze sójových bobů…tak to se jen tak nevidí. Tedy, abychom to uvedli na pravou míru – ze zmíněné zeleniny jsou použita vlákna, která se při výrobě finálního produktu smíchají s pryskyřicí. Takže žádné okusování volantu při čekání na start se nekoná, bohužel.

A ano, tušíte správně, ani s tou čokoládou to nebude tak horké. Do nádrže se fakt necpou tabulky Studentské pečeti (jakkoliv by to pro universitní tým bylo výstižné), čokoláda a další suroviny rostliného původu stály pouze na začátku procesu, na jehož konci najdeme palivo a oleje, užité v téhle formuli.

Ač postavena na základě existující Formule 3, nesplňuje studentské auto regulace FIA. To prý ale nevadí, hlavním smyslem bylo ukázat týmům F1, že „ani enviromentálně přívětivá formule nemusí být nutně pomalá“. A to rozhodně ecoF3 není, upaluje totiž rychlostí až 235 km/h.

Fotogalerie

  • Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!: fotka 1
  • Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!: fotka 2
  • Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!: fotka 3
  • Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!: fotka 4
  • Formule ecoF3: doplňte čokoládu, vyrážíme!: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: . %Petr B. 26.04.2009  13:01
. %Horways 25.04.2009  23:53
??? kim222 25.04.2009  18:59
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20251 | Zobrazit seznam všech anket