Ducati "Black Polygon": Tuning speciálu Desmosedici RR

Ducati Krásným příkladem toho, že nástřik může změnit vyznění celé motorky, je dozajista výtvor od britské designérské dílny DeathSpray Custom. Chlapi si vzali do parády italskou střelu s kořeny v MotoGP a oblékli ji do parádních šatiček!

Na samotné Ducati Desmosedici RR nebylo změněno nic, a upřímně, ono toho stejně moc na ladění u téhle bestie není. Změnou prošel opravdu jen nástřik. Desmo RR je vlastně jakousi starší sestrou aktuálního top modelu 1199 Superleggera, ve výrobě byla tahle hračka v letech 2007 a 2008 a vyrobena byla pouze menší série.

Tím více je tato změna visáže unikátní, mnoho věrných fandů značky by totiž původní barvy za nic na světě nevyměnili a podobné projekty považují za znehodnocení klenotu. Takže dostat se k jednomu modelu Desmosedici RR, přebarvit ho a pak s ním hrdě vyjet na veřejnost, to chce trochu odvahy a umu.

Chlapi z DSC si pro představení vybrali londýnskou akci Bike Shed Show letos v létě. Na první pohled se díky propracovanému nástřiku může motorka zdát hodně hranatá a její linky navrhoval vyznavač kubismu nebo origami.

Ale je to ale jen hodně povedená barevná kombinace. Červený rám, který občas vykoukne z pod kapotáže, je povedeným oživením tmavé barvy celého stroje.

Je jasné, že tahle verze ani není zrovna „street-legal“, chybí zde světlomet, blinkry a další silniční vymoženosti. To je asi stejně fuk, tohle je prostě okruhový speciál! Jen na okraj připomeňme základní parametry motocyklu: výkon 147 kW (200 koní), krouťák 116 Nm, hmotnost 171 kilogramů.

Fotogalerie

  • Ducati
  • Ducati
  • Ducati
  • Ducati

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.