Dubajská policie má další jedinečné auto. Je to prý nejpokročilejší policejní vůz planety

Hodnocení
(počet hlasů: 27, průměr: 3.00; procenta:50%, součet:81)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Dubajská policie už má celosvětovou proslulost. V její garáží najdete s majáčky nejen supersporty Ferrari, Lamborghini, Bugatti Veyron, ale třeba i podivný vznášející se stroj Hoverbike S3.

Posledním přírůstkem je terénní Giath SUV, údajně nejpokročilejší policejní auto na světě. Má v sobě totiž instalované nejrůznější moderní technologie pro udržení bezpečí ve městě. Dokáže například poznat vozy hledané policií nebo má i sofistikovaný komunikační systém pro předávání informací do operačního centra. Palubka je plná dotykových displejů, a to i před spolujezdcem. Řidič se tak může zcela věnovat řízení, zatímco spolujezdec obsluhuje všechny palubní systémy.

O technice toho moc nevíme, jen že výrobcem je společnost W Motors, která vyrábí Lykan Hypersport (auto, co s ním v Rychle a zběsile skáčou mezi mrakodrapy). Všechny počítačové systémy dodává společnost Safe City Group Abú Zabí.

Nás Giath překvapuje zejména „sebevražednými" zadními dveřmi, což momentálně žádné SUV na trhu nemá. Přesto některé prvky naznačují, které auto posloužilo jako dárce techniky. Volič převodovky pod volantem je stejný, jaký používá Chevrolet ve svých SUV Tahoe a Suburban. Právě Tahoe pak odhadujeme na dárce.

Dubajská policie šetří? Nakoupila Audi Q7 a základní R8

Související videa | Všechna videa »

Přidat video

 • Chlapík snil o autě s vlastním designem. A tak si jedno postavil, zabralo mu to 10 let
  14656×
 • Video: Jaguar ukazuje, jak má vypadat správná pozice za volantem
  9154×
 • Video: Dva kluci dokázali za chvíli zničit 37 aut u prodejce Toyot. Škoda jde do milionů
  7875×
 • Řidič na Mělnicku natočil muže, který si hrál na policistu. Šoféra chtěl zkasírovat
  12349×

Související články