Dubai Roadster: Nová konkurence pro BAC Mono a KTM X-Bow

Dubai Roadster: Nová konkurence pro BAC Mono a KTM X-Bow: titulní fotka Objevily se první obrázky nového konkurenta track day speciálů, který vypadá jako připravený k vítězství.

Speciální auta, se kterými by jejich majitelé vyráželi na závodní okruhy se řádně projet, se v našich končinách moc nevidí. To je nejspíše způsobené menším počtem okruhů, nebo pořizovací cenou dosahující hodnot dvou rodinných vozů. V některých částech světa však jednu nebo druhou překážku neznají, a tak jsou například ve Spojeném Království, zemi okruhů, track day auta velmi žádaná. Podobné je to v Dubaji, kde se zase moc neřeší finance, což může být právě důvod vzniku placky se jménem Dubai Roadster.

Oficiálně nejsou k tomuto konkurentovi přísně zaměřených track day vozů žádné informace, avšak příběh praví, že Dubai Roadster je dítě nejmenovaného závodníka z Emirátů a že se plánuje jeho představení na Dubai Motor Show v roce 2015. Stejně jako konkurence KTM a BAC by měl i Dubai Roadster mít základem trubkový rám a hmotnost pod 750 kg. Na rozdíl od nich však bude poháněn napříč uloženým vidlicovým osmiválcem s maximálním výkonem kolem 400 koní.

Vzhled je u takovýchto speciálů celkem nepodstatný, jelikož na ten to zkrátka nejede, ale přesto lze konstatovat, že Dubai Roadster designem nekopíruje konkurenty a jde si svojí cestou od agresivního předního nárazníku přes kapotu s ventilačními otvory, dvoumístnou spartánskou kabinu až po stylizovaný ochranný oblouk a zadní křídlo.

Teď už jen věřit, že je příběh pravdivý a Dubai Roadster se představí již příští rok.

Fotogalerie

  • Dubai Roadster: Nová konkurence pro BAC Mono a KTM X-Bow: fotka 1
  • Dubai Roadster: Nová konkurence pro BAC Mono a KTM X-Bow: fotka 2
  • Dubai Roadster: Nová konkurence pro BAC Mono a KTM X-Bow: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
BOKW Hrubis 24.04.2014  19:18
Vstoupit do diskuse ›