Dubai Roadster již má své zájemce, aniž by se vyrobil aspoň prototyp

Dubai Roadster již má své zájemce, aniž by se vyrobil aspoň prototyp: titulní fotka Superauta se prodávají jako housky na krámě, zejména pokud mají slavnou značku a omezený počet vyrobených kusů. O málo známý vůz Dubai Roadster je však vážný zájem, i když ještě fyzicky neexistuje.

Pokud se v Dubai objeví nový supersport, ať už je to Lamborghini, Ferrari či Bugatti, okamžitě je o něj obrovský zájem. Na to sázeli i tvůrci vozu, který má slavné město respektive emirát rovnou v názvu. Dubai Roadster přitom neexistuje ani jako prototyp, jeho vzhled a teoretická konstrukce však již uchvátila mnoho zájemců, kteří by za něj byli schopni okamžitě dát peníze.

Jedná se totiž o atraktivně tvarovaný roadster, který počítá s čtyřsethlavým stádem z motoru V8 ukrytým pod přední kapotou. K výrobě vozu by pak měly být použity lehké a často i exotické materiály jako je hliník, titan, karbon či laminát. První cenový odhad vozu, který existuje jen na několika nákresech, hovoří o částce okolo 110.000 amerických dolarů, tedy zhruba 2,2 milionu korun. Můžeme však čekat, že pokud na sériovou výrobu opravdu dojde, bude tato suma růst.

Fotogalerie

  • Dubai Roadster již má své zájemce, aniž by se vyrobil aspoň prototyp: fotka 1
  • Dubai Roadster již má své zájemce, aniž by se vyrobil aspoň prototyp: fotka 2
  • Dubai Roadster již má své zájemce, aniž by se vyrobil aspoň prototyp: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
manual apre 15.07.2014  09:22
Vstoupit do diskuse ›