Dopravní policisté v Jihomoravském kraji dostali "nový" rychlý služebák. Jezdí v Audi RS6 z roku 2009

Dopravní policisté v Jihomoravském kraji dostali Policisté z Oddělení silničního dohledu na Krajském ředitelství policie Jihomoravského kraje využívají od prosince loňského roku "nový" rychlý služebák.

Uvozovky jsou v tomto případě na místě, protože onou novinkou je Audi RS6 z roku 2009. Podle Týdeníku Policie jde o zabavený vůz, který propadl státu. A protože žádná státní instituce o něj neprojevila zájem, po rychlém sedanu, který za 10 let života najezdil jen 48 tisíc kilometrů, sáhla Policie ČR.

Dopraváci v Jihomoravském kraji (to jsou ti, co „slavně“ nabourali půjčené BMW i8) tak mohou využívat sílu dvěma turbodmychadly přeplňovaného desetiválce o objemu pět litrů.

Abt RS6+ Nogaro Edition: Limitka kombíku má o 130 koní víc než tovární verze

Výkon dosahuje 580 koní (426 kW), maximálka činí 280 km/h. Zajímavý je také údaj o zrychlení z nuly na 200 km/h: že k tomu RS6 potřebuje jen 14,9 sekundy, o potenciálu tohoto auta leccos napovídá.

Nechybí samozřejmě pohon všech kol, šestistupňová převodovka je automatická. A průměrná spotřeba? Ta rozhodně bude dvouciferná, takže živit tohoto drobka nebude levné…

Mimochodem, v roce 2009 stál sedan Audi RS6 v základním provedení 2.707.100 korun.

Fotogalerie

  • Dopravní policisté v Jihomoravském kraji dostali
  • Dopravní policisté v Jihomoravském kraji dostali
  • Dopravní policisté v Jihomoravském kraji dostali


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.