Dopravní policista z Ústeckého kraje si nechával vybrané pokuty pro sebe. „Vydělal“ si tak desítky tisíc

Dopravní policista z Ústeckého kraje si nechával vybrané pokuty pro sebe. „Vydělal“ si tak desítky tisíc: titulní fotka Dopravní policista sloužící na Krajském ředitelství Ústeckého kraje udělal svým kolegům pěknou ostudu, po které si lidé budou uniforem zase vážit o něco méně.

Podle serveru e-Mostecko ukládal řidičům pokuty příkazem na místě při silničních kontrolách. Neodevzdal ovšem všechny vybrané peníze, na blok předávaný nadřízeným vypisoval nižší částky než na část předávanou řidičům. Rozdíl mezi sumami si ponechal. Tento postup aplikoval ve více než sto případech a minimálně si tak „vydělal“ 40.200 korun.

Policista je obviněn z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a v případě prokázání mu hrozí 1 až 5 let ve vězení nebo zákaz činnosti. Policie nyní žádá všechny řidiče, kterým byla uložena pokuta na místě od prvního ledna 2018 doposud a svou část pokutového bloku ještě vlastní, aby kontaktovali Policii na telefonu 974 839 734. Je možné, že se dotyčný policista obohatil i v jejich případě.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.