Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T

Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: titulní fotka Rychlé svezení s velkoprostorovými auty? Proč ne? Dodge představil jejich R/T varianty.

Američané si umí užívat života. Krize jako by už byla dávno minulostí a přísné emisní limity naopak vzdálenou budoucností. Zatímco my v Evropě přemýšlíme, jestli bude lepší koupit auto s motorem 1,6 l nebo raději 1,2 Turbo, ve Státech Dodge pod taktovkou evropského mistra minimalizace Fiatu představuje R/T verze empívíček Journey a Grand Caravan. To prvně jmenované už jste na našich silnicích mohli zahlédnout, to druhá znáte jako Chrysler Grand Voyager.

Oba modely dostaly nový šestiválec Pentastar 3,6 l, jenž disponuje výkonem 287 k (211 kW) a točivým momentem 353 Nm. Ten je zkombinován výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou a v případě caravanu roztáčí pouze přední kola, u journey je na výběr mezi předokolkou a 4×4. Abychom byli vůči Dodgi úplně fér, tato motorizace je určitě v Americe minimálně u velkého MPV poměrně běžný standard.

Caravan R/T ale zdůrazňuje své sportovnější zaměření také speciální maskou chladiče, 17" koly, lízátkem nově tvarovaného předního nárazníku, jiným zadním nárazníkem a střešním spoilerem v barvě auta.

Rozhodně sportovnější journey dostal taktéž nový přední a zadní nárazník s difuzorem a dokonce 19" kola. Obě auta mají černý interiér s koženými sedadly a červeným prošíváním.

Fotogalerie

  • Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: fotka 1
  • Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: fotka 2
  • Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: fotka 3
  • Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: fotka 4
  • Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: fotka 5
  • Chicago 2011: Dodge Journey R/T & Dodge Grand Caravan R/T: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket