Dodge Charger Pursuit: Modernizace zahalená policejní uniformou

Dodge Charger Pursuit: Modernizace zahalená policejní uniformou: titulní fotka Dodge zvolil pro uvedení nového Chargeru pro modelový rok 2011 poněkud netradiční cestu a při odhalování nových linií karoserie dostal před civilní verzí přednost policejní speciál.

Sportovně laděný sedan Dodge Charger se pro modelový rok 2011 představuje s novým designem, který nastupuje po pěti letech od představení modelu odkazujícího na slavný muscle car z druhé poloviny šedesátých let.

Nový Dodge Charger působí ve srovnání s letošním provedením svalnatějším dojmem. Dostal zcela novou příď s mírně zamračenými hlavními světlomety a výraznější maskou. Na prvním páru dveří začíná prolis, který připomíná Charger z let 1968 až 1970 a končí na druhém páru dveří. Přes celou šířku zádě se táhne světelný pás odkazující na první generaci z let 1966 a 1967.

Dodge nový Charger namísto civilní verze nejprve představuje ve služebním provedení, které tiskové materiály uvádí jako americký vysokovýkonný policejní vůz. Pod kapotou Chargeru Pursuit může pracovat 3,6litrový vidlicový šestiválec Pentastar s variabilním časováním ventilů schopný spalovat biopalivo E-85 nebo legendární HEMI V8 o objemu 5,7 vybavený systémem MDS. Ten v případě, že není potřeba plný výkon vypne jednu řadu válců. Díky tomu se má spotřeba paliva přibližovat menšímu šestiválci.

Nový Charger Pursuit se od civilního provedení, které jeho premiéra teprve čeká, liší řadou úprav zvyšujících jeho odolnost. Podvozek má jinak nastavené odpružení, tužší stabilizátory, výkonnější brzdový systém s ventilovanými kotouči, ESC nastavitelné do dvou režimů a 18palcová ocelová kola.

V interiéru služebního Chargeru, který prodělal stejně jako exteriér obměnu designu, je Police Interface Modul pro snadný přístup do policejní databáze a vnitřní osvětlení bílými a červenými LED. Součásti výbavy je systém sledování tlaku v pneumatikách a čelní, boční i hlavové airbagy, které doplňuje ještě kolenní airbag řidiče.

Nový Dodge Charger Pursuit pro modelový rok 2011 bude možné objednávat od letošního září.

Fotogalerie

  • Dodge Charger Pursuit: Modernizace zahalená policejní uniformou: fotka 1
  • Dodge Charger Pursuit: Modernizace zahalená policejní uniformou: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.