Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA

Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA: titulní fotka Pomalu odnaučovat benzínomilné Američany, čerstvě vychované ropnou krizí, odporu k úsporným dieselovým motorům, má pomoci koncept RA. A nejen to, vypadá zatraceně chic a pod sukněmi skrývá techniku z nejnovějšího evolutionu!

Velice energicky tvarované kupé se sice premiérově představuje v USA, ovšem soupiska použité techniky z něj dělá objekt snů nejednoho evropského rychlomila. Jakoby trochu mazdou inspirované malé dvoumístné mitsubishi totiž přináší mezi co nejagresivněji vyhlížející malé sporťáky trochu oblé přátelskosti a kromě toho vypadá nadmíru stylově a dynamicky.

To ovšem není zdaleka vše – pod kapotou vrní vznětový čtyřventilový čtyřválec 2,2 l Common Rail, reprezentující to nejlepší ze současné techniky dieselových motorů. Nechybí mu variabilní geometrie turbodmychadla a výkon 150 kW, bohatě dostačující k ostrému svezení. Výrobce motoru není znám, podle všeho by to mohl být PSA.

Ani to však není to nejzajímavější – nechybí aktivní pohon všech S-AWC, převzatý spolu s dvouspojkovou sekvenční převodovkou SST ze samotného Lanceru Evolution X, na který už se všichni těší více, než na Ježíška. Takhle podaný diesel by mohl být stravitelný i pro konzvervativní motoristy, co říkáte?

Fotogalerie

  • Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA: fotka 1
  • Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA: fotka 2
  • Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA: fotka 3
  • Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA: fotka 4
  • Detroit 2008: Mitsubishi Concept-RA: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
asi budo nasraný jeryyy 21.01.2008  02:57
To chci vidět BikerArny 13.01.2008  22:16
Vstoupit do diskuse ›