Děsivá kolize dvou supersportů na Red Bull Ringu (video)

Děsivá kolize dvou supersportů na Red Bull Ringu (video): titulní fotka O uplynulém víkendu se závodilo na rakouském Red Bull Ringu. V posledním kole klání evropské série GT4 došlo k poměrně hrozivě vypadající srážce dvou vozů.

Automobilový sport byl, je a bude nebezpečný, i když se dnes jezdí na autodromech a piloty chrání klece či výztuhy z moderních materiálů, zejména v monopostech. K nehodám však dochází stále, i když málokdy končí nešťastně. Na přírodních tratích je riziko vždy větší… V neděli 7. června 2015 probíhaly na rakouském Red Bull Ringu závody gétéček, konkrétně málo upravené kategorie GT4.

V poslední zatáčce druhé jízdy se srazili dva piloti startující ve třídě Pro, přitom už byl na cílové rovnice připraven muž s šachovnicovým praporkem. Jörg Viebahn řídil Aston Martin Vantage GT stáje Mathol Racing, Bulhar Rosen Daskalov seděl pro změnu za volantem exotického Sinu R1 GT4 týmu Sofia Car Motorsport. Bojovali tvrdě o čtvrtou příčku, ale skončili mimo trať.

Viebahn se dostal na úroveň Daskalova, chvíli jeli bok po boku, dokonce jej předjel, byť ne celým autem. Oba vozy kolidovaly, z pohledu přední kamery to vypadá, jako kdyby Němec Bulhara zablokoval a vytlačil za okraj zatáčky. Zadní zase říká, že to tak úplně jednoznačné není… Oba se každopádně stali bezmocnými pasažéry a svorně tvrdě narazili do bariéry z pneumatik. Aston byl vymrštěn vysoko do vzduchu, také žlutý sin udělal několik menších kotrmelců. Kvůli spoustě trosek a pneumatik na trať vyjely okamžitě záchranářské vozy.

Viebahn, který v červenci oslaví své 51. narozeniny, přitom není úplně béčko, v první jízdě na Red Bull Ringu dojel druhý. Prostě došlo k normálnímu závodnímu incidentu. Důležité je to, že oba piloti zůstali nezraněni, vážné újmě naštěstí unikli. Kuriózně působí fakt, že i po téhle slušné ráně stihli být ještě oba klasifikováni na čtvrtém a pátém místě. Respektive je najdeme ve výsledcích. Závod byl totiž okamžitě zastaven a následně o kolo zkrácen. Daskalov je mimochodem zakladatelem firmy Sin Cars, takže startoval s vlastním autem…Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.