Derbi GPR 50 Race Replica: v barvách Peškovy stodvácy

Derbi GPR 50 Race Replica: v barvách Peškovy stodvácy: titulní fotka Španělská společnost Derbi přivezla na výstavu v Paříži malou padesátku v barvách závodního týmu Valsir Seedorf. Byla vyrobena jako pocta českému závodníkovi Lukáši Peškovi za jeho úspěchy v šampionátu MS.

Španělský výrobce motocyklů, společnost Derbi, přivezla na výstavu v Paříži malou padesátku v barvách závodního týmu Valsir Seedorf. Motorka má na masce číslo 52, což není nic jiného, než pocta českému závodníkovi Lukáši Peškovi za jeho úspěchy v šampionátu MS. Lukáš Pešek letos vyhrál dva závody, v Číně a Austrálii, a je před posledním závodem ve Valencii na celkovém čtvrtém místě. Jako jeden z mála drží krok s továrními motocykly Aprilia.

Derbi GPR 50 Race Replica má pod kapotou malý jednoválec o objemu 49,5 cm3. Dvoutaktní, kapalinou chlazený agregát má výkon 6,6 kW (9 k) v 9 000 ot./min. Rám sportovní motorky je z hliníkového odlitku, odpružení má vpředu obrácenou vidlici, vzadu je kyvka s centrální tlumící jednotkou. Suchá hmotnost padesátky je pouhých 95 kg a udávaná nejvyšší rychlost je 85 km/h.

Fotogalerie

  • Derbi GPR 50 Race Replica: v barvách Peškovy stodvácy: fotka 1
  • Derbi GPR 50 Race Replica: v barvách Peškovy stodvácy: fotka 2
  • Derbi GPR 50 Race Replica: v barvách Peškovy stodvácy: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Der Dom!n!ck 24.09.2008  11:07
Vstoupit do diskuse ›