DeLorean: plány na vzkříšení Pontiacu Solstice

DeLorean: plány na vzkříšení Pontiacu Solstice: titulní fotka I když továrna ve Wilmingtonu zavřela svá vrata existují plány na alespoň částečnou obnovu výroby - do hry má vstoupit DeLorean.

Fandům Pontiacu v USA vadí nedávné ukončení výroby fešného modelu Solstice (kdyby vám to náhodou nic neříkalo – v Evropě ho známe v barvách Opelu jako model GT) a společnost DeLorean je prý možná nenechá truchlit na dlouho.

Asi nejsem jediný, kdo si při vyslovení názvu tohoto výrobce automobilů vzpomene na bájný DeLorean DMC-12, tedy známý sporťák z trilogie Návrat do budoucnosti. Ono ostatně ani není moc na co víc odkazovat; DeLorean Motor Company v současné době žije jako „mrtvá značka“ z prodeje náhradních dílů a péče o zbývající DMC-12. Objevily se ale smělé plány na výrobu roadsteru s téměř shodnými parametry jako mělo Solstice – návrh podoby nového sporťáku vidíte na obrázku. Jak moc je reálné obnovení výroby v současné ekonomické situaci si netroufáme odhadnout – leda bychom potají nakoukli do budoucnosti…

Fotogalerie

  • DeLorean: plány na vzkříšení Pontiacu Solstice: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
De Lorean Klaudius 09.10.2009  08:31
Vstoupit do diskuse ›