Delahaye "Bella Figura" Bugnotti Coupe: karbonové retro

Delahaye Společnost Delahaye USA připravuje pro srpnovou přehlídku automobilové elegance Concours d'Elegance v Pebble Beach model "Bella Figura" Bugnotti Coupe, který má být inspirován klasickým Bugatti Type 57S.

Delahaye „Bella Figura“ Bugnotti Coupe se má představit na akci RETRO AUTO v Pebble Beach, která má probíhat od 13. do 15. srpna letošního roku. Toto kupé inspirované tvary Bugatti Type 57S Coupe s karoserii Gangloff z roku 1937 je poctou Jeanu Bugattimu, odpovědnému za návrh linií tohoto vozu.

Design nového vozu volně navazuje na vzor z třicátých let a jeho karoserie bude vyrobena z karbonu. Delahaye USA jako první představí uzavřené kupé, ale následovat má na zakázku klienta navržená Targa a Drophead s plátěnou střechou.

Pod karoserií z karbonu se bude ukrývat šasi, které přímo pro Bugnotti navrhl a bude vyrábět Brent VanDervvoort z Fat Man Fabrications. Pod dlouhou kapotou má pracovat moderní vidlicový dvanáctiválec, jehož značku si zvolí zákazník.

Delahaye USA má v plánu nabízet kompletní na zakázku vyrobené vozy a pro méně majetné zájemce mají být k dispozici i stavebnice, kdy si zákazník pořídí pouze šasi s karoserií.

Za vznikem společnosti Delahaye USA stojí Terry Cook, který se koncem devadesátých let proslavil na scéně zakázkových automobilů se svým upraveným Lincolnem Scrape Zephyr. V roce 1999 založil firmy Deco Rides, která nabízí laminátové karoserie pro stavby custom cars. V roce 2007 se vedle Deco Rides objevuje značka Delahaye USA, která znamená posun na vyšší úroveň a nabízí zakázkové vozy s ručně vyráběnými hliníkovými karoseriemi.

Jak napovídá jméno společnosti jsou její vozy z velké části inspirovány luxusními francouzskými vozy Delahaye z třicátých a čtyřicátých let se zakázkovými karoseriemi. K produkci Delahaye USA patří i zakázková výroba replik automobilů amerických luxusních značek Duesenberg, Cord a Auburn.

Fotogalerie

  • Delahaye
  • Delahaye
  • Delahaye
  • Delahaye
  • Delahaye
  • Delahaye
  • Delahaye


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: ... Zio 22.04.2010  08:24
... El Mariachi 21.04.2010  15:16
Vstoupit do diskuse ›