De Tomaso: o značku má zájem BMW

De Tomaso: o značku má zájem BMW: titulní fotka BMW prý přemýšlí o tom, že by své portfolio značek obohatilo o kdysi známé italské De Tomaso, které nedávno opět zbankrotovalo.

Není to poprvé, co se šušká o tom, že se BMW zajímá o značku De Tomaso, která zkrachovala, ještě než začala vůbec vyrábět auta. Německá automobilka to sice popřela, nicméně nyní se zprávou přichází oficiálně respektovaný deník Automotive News Europe, jenž tvrdí, že italské ministerstvo průmyslu jedná s několika zájemci a BMW je mezi nimi.

Otázkou je, co si od toho, pokud je to pravda, BMW slibuje. Už před časem se pokoušelo jít na posilování tržní pozice skupováním značek, aby se jich nakonec zbavilo a rozhodlo se raději chybějící nepokryté segmenty trhu obsadit vlastními modely. Značku Rover sice stále vlastní, ale jen proto, aby ji nemohl použít čínský majitel zbytku firmy, Land Rover byl prodán Tatě a v rámci koncernu tak funguje jen Mini a Rolls-Royce.

Kam by zapadalo v této hierarchii, v níž funguje BMW jako prémiová sportovní značka, De Tomaso a stálo by vůbec za to budovat jí znova jméno? Už brzy budeme moudřejší, italská vláda chce mít jasno už příští měsíc.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.