De Macross GT1: další superauto z Ameriky?

De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: titulní fotka Za Velkou louží by se mělo, pokud všechno dobře dopadne, už příští rok začít vyrábět další superauto, a to pod názvem De Macross GT1.

Supersportovní kupé, které vidíte na fotkách, vypadá jako nějaký zapomenutý projekt z poloviny devadesátých let. Ale není tomu tak, s tímhle autem by rádi příští rok prorazili do světa Kanaďané.

Auto, které se představuje pod názvem De Macross GT1, zatím existuje jen v měřítku 1:4, nicméně jsou plány nejen na jeho čtyřnásobné zvětšení, ale i na výrobu dvou set kusů, a to už v příštím roce. Výrazně se na celém projektu má finančně podílet korejský obchodník Jahong Hur, produkci má ale zajišťovat firma De Macross Motors Corp (DMMC), která měla být založena v roce 2009, ale nějak se o ní nedá vůbec nic najít. Ale detaily ať si vyřeší v Kanadě a Jižní Koreji, pojďme se podívat, co GT1 světu slibuje.

Před zadní nápravou by měl být umístěn 5,4litrový V8 od firmy Roush Yates Racing Engines, která dodává pohonné jednotky závodním fordům pro sérii Nascar. Výkon zatím není znám, GT1 by však mělo být vyrobeno z hliníku a karbonu a tak se dá očekávat, že by mělo být schopné svými schopnostmi konkurovat autům jako je Koenigsegg Agera nebo Pagani Zonda.

Tím spíš, že je jeho vývoj provázán s výrobcem komponentů pro automobily Multimatic, takže bude vůz do značné míry využívat těchto dílů, a to včetně adaptivního podvozku původem z formule 1. Tak hlavně aby to dopadlo, když vám z označení automobilky vypadne jedno „M“, na fiasko je přímo zaděláno. $5$

Fotogalerie

  • De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: fotka 1
  • De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: fotka 2
  • De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: fotka 3
  • De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: fotka 4
  • De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: fotka 5
  • De Macross GT1: další superauto z Ameriky?: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: nadrz ICE. 01.09.2010  17:42
nadrz Moah 01.09.2010  13:44
je nove? robertPLUS 01.09.2010  10:39
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket