Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes

Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: titulní fotka Dartz Motorz hodlá světu na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes představit svou nejnovější kreaci v podobě monstrózního stroje pojmenovaného Prombron Black Shark.

Dartz Motorz se o tomto vozidle zmínil již na podzim roku 2014, kdy byl zveřejněn první náhled, který odhaloval, že se bude jednat o stroj, který se ponese plně v duchu své značky a naváže na design předchozích modelů, v jejichž označení figuruje jméno Prombron.

V současnosti je k dispozici několik vizualizací, odhalujících design Prombronu Black Shark, jehož základem se stane technika Mercedes-Benzu GL, resp. GLS. Použit má být podvozek, motor, převodovka, pohon všech kol a části interiéru, ale skelet karoserie včetně povrchových panelů má být zcela nový a nemá vlastně nijak odkazovat na německé vnitřnosti.

Dartz Motorz stále neuvádí příliš mnoho detailů ke své novince, ale potvrdil, že bude k dispozici s přeplňovanými vidlicovými osmiválci a dvanáctiválci, z nichž ty nejvýkonnější mají disponovat až 1500 koňmi (1104 kW).

Přemíra výkonu se bude majitelům Prombronu Black Shark hodit, protože jejich stroj nebude s ohledem na své rozměry, luxusní vybavení interiéru a skutečnost, že bude disponovat pancéřování na balistické úrovni B7 žádnou muší váhou. Pancéřování má posádku ochránit před střelami 7,62×51 mm a 5,56×45 mm vystřeleným pod různými úhly.

V interiéru lze podobně jako u některých předchozích modelů Dartz Motorz očekávat zakázkové kožené čalounění od italské společnosti Luxpel, dodávající kůži pro automobilky Ferrari a Bentley. Součástí výbavy může být samostatná klimatizace, pracující i při vypnutém motoru, 3D televize nebo audio systém z dílny Bang & Olufsen a dvojice luxusních smartphonů Vertu.

Dartz Motorz plánuje výrobu pouze pěti vozů Prombron Black Shark. Premiéra prvního z nich se má uskutečnit v polovině letošního května na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

Fotogalerie

  • Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: fotka 1
  • Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: fotka 2
  • Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: fotka 3
  • Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: fotka 4
  • Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: fotka 5
  • Dartz Prombron Black Shark se představí v Cannes: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.