Dartz Prombron Black Shark má mít 1500 koní

Dartz Prombron Black Shark má mít 1500 koní: titulní fotka Dartz Motorz je opět zde a pomalu připravuje svět na svůj nejnovější model, který bude využívat techniku SUV Mercedes-Benz GL.

Dartz Motorz prozatím zveřejnil jen první náhled, ale již podle něj se dá určit, že se bude jednat o stroj, který se ponese plně v duchu své značky a naváže na design předchozích modelů, v jejichž označení figuruje jméno Prombron.

Novinka podobně jako například Dartz Black Snake nepoužije za svůj základ těžký ruský off-road Combat T-98, ale bude využívat techniku Mercedes-Benzu GL, pyšnícího se poněkud atraktivnějším a delším rodokmenem své značky.

Použit má být podvozek, motor, převodovka, pohon všech kol a části interiéru, ale skelet karoserie včetně povrchových panelů bude zcela nový a nebude vlastně nijak odkazovat na německé vnitřnosti.

Dartz Motorz prozatím neuvádí příliš mnoho detailů ke své novince, ale potvrdil, že bude k dispozici s přeplňovanými vidlicovými osmiválci a dvanáctiválci, z nichž ty nejvýkonnější mají disponovat až 1500 koňmi (1104 kW).

Přemíra výkonu se bude majitelům Prombronu Black Shark hodit, protože jejich stroj nebude s ohledem na své rozměry, luxusní vybavení interiéru a skutečnost, že bude disponovat pancéřování na balistické úrovni B7 žádnou muší váhou. Pancéřování má posádku ochránit před střelami 7,62×51 mm a 5,56×45 mm vystřeleným pod různými úhly.

V interiéru lze podobně jako u některých předchozích modelů Dartz Motorz očekávat zakázkové kožené čalounění od italské společnosti Luxpel, dodávající kůži pro automobilky Ferrari a Bentley. Součástí výbavy může být samostatná klimatizace, pracující i při vypnutém motoru, 3D televize nebo audio systém z dílny Bang & Olufsen a dvojice luxusních smartphonů Vertu.

Dartz Motorz plánuje výrobu pouze pěti vozů Prombron Black Shark, jejichž kompletní podoba má být odhalena do konce letošního října. Podle dřívějších informací od samotné společnosti se pak může těšit na speciální sérii vylepšení pro Mercedes-Benzy modelových řad G, GL, GLK a dokonce i GLA.

Fotogalerie

  • Dartz Prombron Black Shark má mít 1500 koní: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.