Danica Patrick přepisuje historii

Danica Patrick přepisuje historii: titulní fotka Sympatická Američanka vyhrála závod Indy Japan, patřící do série IRL, a stala se tak první ženou, která dokázala vyhrát formulový závod.

Danicu už určitě znáte, minimálně proto, že se nestyděla nám zapózovat v plavkách, i bez nich, ovšem teď už si jí všichni budeme pamatovat i z jiného důvodu. Vyhrála totiž letošní závod Indy Japan 300, čímž se navždy zapíše do historických tabulek. A co že se stalo tak jedinečného?

Dosud se žádné ženě nepodařilo vyhrát tzv. „open wheeler race“, tedy závod vozů s odkrytými koly formulového typu. Nejsou do toho pochopitelně započítávány všemožné motokárové závody či národní formulové šampionáty, jedná se o statistiky závodů světových sérií. A Danica, jezdící za tým Andretti Green Racing, dokázala poprvé v kariéře vyhrát závod IRL (Indy Racing League), v němž působí od sezony 2005. Na 2,4 km dlouhém oválu japonského okruhu Twin Ring Motegi se díky lépe zvolené strategii zastávek v boxech ujala vedení v závěru závodu, když před ní jedoucí piloti zajeli kvůli tankování do boxů. Nejrychlejšího muže závodu a vítěze kvalifikace, Helia Castronevese, porazila po 200 odjetých kolech o téměř 6 sekund. Tak gratulujeme a těšíme se na další úspěšné závody. A pictorialy…Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ANO CIKRT 26.06.2008  15:20
Superrychla kost Arcturus 07.05.2008  09:21
suka riadna "neregistrovaný" 04.05.2008  22:01
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket