Dallara pojmenuje nové IRL šasi po Danu Wheldonovi

Dallara pojmenuje nové IRL šasi po Danu Wheldonovi: titulní fotka Dan Wheldon, jenž před týdnem tragicky zahynul, se podílel na vývoji nového šasi Dallara pro sezonu 2012 a italský výrobce na jeho počest monopost označí jeho jménem.

Když jsme vás v červnu informovali o tom, že si Dallara vybrala Dana Wheldona coby zkušeného závodníka, šampiona IRL a dvojnásobného vítěze Indy 500, aby pomohl vyvinout auto na sezonu 2012, prorokovali jsme mu i díky tomu dobrý rok.

Jenže minulou neděli při posledním závodě sezony v Las Vegas v havárii 15 aut tragicky zahynula zůstaly už jen vzpomínky… a výsledky práce na novém italském šasi pro IRL. A Dallara se gentlemansky rozhodla svou novou formuli označit jeho jménem. Zatím sice není upřesněno, jak přesně se bude jmenovat, ale hovoří se o DW 001. Pěkné gesto, co říkáte?

Hold Danovi vzdají i v sérii NASCAR, která si svým stylem závodění také o podobný malér koleduje. Všechna auta, která se zúčastní závodu v Talladega, ať už na trati nebo v zázemí, ponesou samolepku s anglickým rytířem, kterého měl Dan na své helmě. Ta bude k dispozici i na přilby těch závodníků, kteří si ji vyžádají.

Fotogalerie

  • Dallara pojmenuje nové IRL šasi po Danu Wheldonovi: fotka 1
  • Dallara pojmenuje nové IRL šasi po Danu Wheldonovi: fotka 2
  • Dallara pojmenuje nové IRL šasi po Danu Wheldonovi: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
pocta..... laufeček 24.10.2011  20:43
Vstoupit do diskuse ›