Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?

Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?: titulní fotka Po loňské studii oplastovaného D-X Daihatsu nyní v Indonésii představilo další vývojový stupeň v podobě konceptu D-R. Je to mazlík.

Vloni se na Tokyo Motor Show předvedl koncept Daihatsu D-X, u něhož bylo jasné, že se jedná o novou generaci kei kupé-roadsteru Copen, byť se skrývala pod ne úplně vzhledným plastovým widebody kitem. Teď značka koncernu Toyota učinila další krok k finalizaci projektu. Jmenuje se D-R.

Možná trošku překvapivě si koncept D-R odbyl světovou premiéru v Indonésii, konkrétně na autosalonu v Jakartě a automobilka se ani moc netají tím, že pod kapotou pracuje turbodmychadlem přeplňovaný dvouválec o objemu 0,66 l. Nic jiného ale o autě známo není, tak se můžeme jen kochat tvary sympaticky prťavého, ale vcelku drsně se tvářícího dvoumístného autíčka, které bude opět disponovat tuhou sklápěcí střechou.

D-R vypadá už docela sériově a totéž lze říci též o interiéru, jenž je spartánsky sportovní, nepotěší snad jen přítomnost voliče automatu namísto fofrklacku. Mrzuté je jen to, že už nás to vlastně vůbec nemusí zajímat.

Fotogalerie

  • Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?: fotka 1
  • Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?: fotka 2
  • Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?: fotka 3
  • Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?: fotka 4
  • Daihatsu D-R: copen v jasnějších obrysech?: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20340 | Zobrazit seznam všech anket