CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan

CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: titulní fotka Britská společnost Classic World Racing (CWR) připravila pro svého klienta nový závodní TVR Tuscan a na výrobu jeho karoserie použila původní formy z šedesátých let. Nyní plánuje vlastní produkci modelu pro běžný provoz.

Původní TVR Tuscan se v Blacpoolu vyrábělo v letech 1967 až 1971 a k jeho pohonu sloužily motory Ford. Dvoumístné sportovní kupé bylo k dispozici s osmiválcem 4,7 litru z Mustangu nebo třílitrovým šestiválcem Ford Essex V6 z modelů Zodiac a Capri.

Společnost CWR na přímou objednávku zákazníka z Malajsie připravila klasický závodní automobil, při jehož výrobě byly použity původní formy na karoserie TVR Tuscan.

CWR nyní připravuje produkci odvozeného modelu pro běžný provoz. Pod jménem Titan se představuje evoluce původního TVR Tuscan s mírně upraveným designem karoserie.

K pohonu CWR Titan slouží atmosférický vidlicový osmiválec Chevrolet LS3, který má z objemu 6,2litru poskytovat výkon 480 koní (353 kW). Síla pohonné jednotky je na kola zadní nápravy přenášena pětistupňovou manuální převodovkou Tremec a Titan je standardně vybaven samosvorným diferenciálem.

Základem CWR Titan je stejně jako v případě původního TVR prostorový rám z ocelových trubek, k němuž je připevněna karoserie s plastovými povrchovými panely. Dvoumístné kupé s pohotovostní hmotností 950 kg má z 0 na 96 km/h akcelerovat za 3,4 s a z 0 na 160 km/h za 7,1 s.

CWR prozatím stále pracuje na dokončení vývoje modelu Titan, ale vedení firmy předpokládá, že jeho základní cena se bude pohybovat okolo 42.500 britských liber bez daně (zhruba 1.220.000,– Kč).

V případě zájmu ze strany zákazníků bude na Titan navazovat další evoluce původního TVR v podobě modelu Megaera s výrazně upraveným designem karoserie.

Fotogalerie

  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 1
  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 2
  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 3
  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 4
  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 5
  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 6
  • CWR Titan: evoluce klasického TVR Tuscan: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: upravený design Enthusiastic.driver 19.04.2010  11:49
Re: upravený design Falta 19.04.2010  10:14
upravený design rosi007 19.04.2010  09:39
Vstoupit do diskuse ›