Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit

Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: titulní fotka Americké kupé Chevrolet Corvette má spoustu fanoušků, i ti ale ví, že „Vette“ je svým způsobem masovka, ve které nebudou vyloženě vyčnívat. Ale neplatí to vždycky.

Auto si například mohou upravit, změnit lakování, dodat agresivitu, výkon i zvuk. Jistá americká firma ale s Corvettou dělala ještě zajímavější psí kusy. Přidávala jí pár dveří.

Takže ano, auto, které vidíte na fotkách je skutečně reálné. Jde o Corvette, která byla vyrobená v roce 1980 a do parády si jej vzala společnost California Custom Coach. Takto bylo upraveno pouhých 6 kusů, takže jde o opravdový unikát. Aktuálně je na prodej za 217 203 dolarů, což je přibližně 5 milionů korun (zhruba dvojnásobek ceny nové Corvette ZR1). Je to dost, ale získáte vážně unikátní stroj. A navíc praktičtější než klasickou Corvette. V ZR1 prostě nesvezete naráz 3 další kámoše.

Chevrolet Corvette Z06 Carbon 65 Edition je stylová oslava výročí od GeigerCars

Jak už jsme zmínili, firma postavila pouze 6 exemplářů a do dnešních dnů se dochovaly pouze dva. Prodloužená Corvette vznikla prostým spojením dvou existujících verzí a má i sundavací střešní díly. A všechny verze dostaly i zadní výklopné okno. Corvette tedy byla pětidveřovým liftbackem řadu let před Porsche Panamera.

Prodávaný exemplář je nejen jasně červený zvenčí, ale i uvnitř. Zadní sedadla vypadají dost pohodlně, aby vás neotravovaly ani na delší cestě. Najeto má 21 tisíc mil, tedy zhruba 34 tisíc kilometrů. Vidlicový osmiválec o objemu 5,7 litru je spojený se čtyřstupňovým automatem a nabízí výkon 200 koní. Velmi podobné (a možná i přesně stejné) auto se prodávalo v roce 2010 a cena se tehdy vyšplhala přes 300 tisíc dolarů. Takže třeba na koupi můžete vydělat.

Fotogalerie

  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 1
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 2
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 3
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 4
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 5
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 6
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 7
  • Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.