CPP koupilo další značku - Bowler

CPP koupilo další značku - Bowler: titulní fotka V Británii vzniká velmi silné automobilové uskupení, CCP expanduje a pohltilo tuningovou firmu Bowler.

O existenci nějaké firmy CPP Global Holdings, jsme ještě před pár týdny neměli takříkajíc ani tušení, to se ovšem radikálně změnilo před měsícem, kdy bylo oznámeno, že právě jí prodal Spyker Cars svůj byznys výroby a prodeje exkluzivních supersportovních au­t.

To už pochopitelně něco znamená, tím spíš, že doposud byla v portfoliu holdingu také firma Antonov, vyrábějící převodovky. Ovšem jak vidno, tím automobilové aktivity CPP nekončí. Nejnověji bylo oznámeno převzetí britské firmy Bowler. Ta se zabývá úpravami Land Roverů, které mění v nekompromisní výkonné závodní automobily do terénu a aktuálně je pilířem jejího programu model Nemesis EXR.

Zatímco vývoj dalších produktů Bowleru bude ponechán v derbyshirském Belperu, výroba nemesisu bude přesunuta do Coventry, odkud budou zanedlouho vyjíždět i všechny spykery. CPP Global Holdings patří ruskému bankéři a podnikateli Vladimiru Antonovovi a není vůbec vyloučeno, že své impérium časem zase o nějakou tu značku rozšíří.

Fotogalerie

  • CPP koupilo další značku - Bowler: fotka 1
  • CPP koupilo další značku - Bowler: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket