Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans

Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: titulní fotka Corvette Racing se pouští do oslav prvního startu Corvetty v Le Mans, který se odehrál před padesáti lety. První akce se odehraje již tento víkend na okruhu Mazda Laguna Seca Raceway.

24 hodin Le Mans se sice jede až 12. a 13. června, ale Corvette Racing začal s oslavami prvního startu Corvetty v tomto slavném závodě o něco dříve, aby si je mohli užít především fanoušci na domácí půdě.

Tento víkend se na okruhu Mazda Laguna Seca Raceway pojede šestihodinový závod seriálu American Le Mans Series a součástí doprovodného programu je představení trojice klasických Corvette, které se v šedesátých letech účastnily 24 hodin Le Mans.

První z nich je vůz se startovním číslem 2 z roku 1960, který zastupuje první generaci Corvetty. Následuje startovní číslo 9, s nímž se účastnil Le Mans v roce 1967 zástupce druhé generace Corvetty. Třetí vůz je Corvetta třetí generace, která se Le Mans účastnila v roce 1969 se startovním číslem 49 a do Francie zamířila ještě v roce 1973.

Historickým Corvettám dělají společnost dva zástupci šesté generace. První z nich je čistokrevný závodní C6.R, který se zúčastní letošního závodu 24 hodin Le Mans.

Druhým vozem je Corvette Z06 připravená speciálně pro oslavy prvního startu v Le Mans. Tento automobil je úplně první zástupce modernizovaného modelového roku 2011 a může se pochlubit řadou karbonových dílů i paketem Z07, který mimo jiné obsahuje karbon-keramické brzdové kotouče.

Výroční Corvette Z06 je ve stejném bílém laku karoserie s modrými pruhy jako vozy, které startovaly v Le Mans v roce 1960. Na dveřích nese startovní číslo 3, které měla před padesáti lety Corvetta, s níž John Fitch a Bob Grossman zvítězili ve své třídě v Le Mans a celkově dojeli osmí. Naprosto stejného výsledku dosáhla Corvetta znovu v roce 2001.

Jak je v USA zvykem, byla výroční Corvetta prodána v aukci a nový majitel se může ze speciálního vozu těšit za 297.000 amerických dolarů (zhruba 6.150.000,–Kč).

Fotogalerie

  • Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: fotka 1
  • Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: fotka 2
  • Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: fotka 3
  • Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: fotka 4
  • Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: fotka 5
  • Corvette oslavuje 50 let od svého prvního startu v Le Mans: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.