Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle

Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: titulní fotka Automobilka Rolls-Royce nikdy nevynikala širokou modelovou nabídkou. Soustředí se jen na výrobu mimořádně luxusních vozů.

Nabídku výrazně rozšířil vlastně až nedávno s SUV Cullinan, které je ve svém segmentu nejdražší na světě. Co bylo ještě před pár lety nemyslitelné, je nyní realita. Ale co by se asi stalo, kdyby se luxusní automobilka vydala i do jiných segmentů?

Třeba taková terénní verze vypadá trochu absurdně, ale Cullinan je přeci jen SUV. A co když se chcete brodit pralesem nebo jezdit po poušti a přitom si užívat luxus? Vidlicový dvanáctiválec s výkonem 563 koní by vás spolu s dvaatřiceti­palcovými pneumatikami jistě vytáhl z jakékoliv bryndy. Spíše se ale do moderního světa hodí crossover. S tím se vám bude lépe jezdit a parkovat i ve městě. Luxusní výbava s prvotřídním koženým čalouněním a nejvybranějším dřevěným obkladem by ale pochopitelně v autě zůstala.

U ilustrace klasického sportovního auta jsem trochu na rozpacích. Ze všeho nejvíc připomíná Mercedes 230SL, alias Pagodu. Ovšem někdo posunul kabinu co nejvíc vzad, aby výsledek připomínal Jaguar E-Type a výsledek mi proporčně moc nesedí. Jinak ale klasický design modelu Silver Shadow této vizi sluší, navíc se dá předpokládat, že by se pod dlouhou kapotu vešel opravdu velký motor, třeba V16, který kdysi Rolls postavil. Ostatně už kupé Corniche vypadalo dobře.

Co se mně osobně ale dost libí, to je minivan. Jednak mu křivky luxusní značky opravdu sluší a pak také řeší jeden problém. Pokud je váš život opulentně luxusní a máte více než tři děti, nikdo pro vás nevyrábí dostatečné auto a musíte se spokojit s nějakou plebejskou značkou, případně cestovat dvěma limuzínami za sebou. Minivan by to řešil, navíc by jistě měl spoustu vychytávek, jako zabudované televize, Wi-Fi a elektrické zadní dveře.

Hodně povedený je i tahač Rolls-Royce, který jasně cílí na americký trh. Má totiž ten správný čumák, jako Kenworthy nebo Macky. A když může Rolls-Royce (i když dnes je to jiná firma než automobilka) vyrábět letecké motory, proč by to nešlo s kamiony. Anebo třeba s pick-upy, jak ukazuje další obrázek. To je nyní módní segment, který obsazují další a další automobilky.

Takový pick-up by byl luxusní, spolehlivý a velmi kultivovaný, jako vždy, jen by mohl vzadu vozit pytle cementu nebo hromady krmiva. Samozřejmě nějakého exkluzivního krmiva – pro vašeho dostihového šampiona.

A co dělat, když manželka potřebuje občas zajet do města? Chce to malé auto, ale samozřejmě luxusní. Takový malý Rolls by si ponechal své typické znaky – zadní proti směru jízdy otevírané dveře, stříbrnou kapotu a zmenšenou verzi masky připomínající antický chrám. Zní to celé reálněji, než poslední vize vznášedla. S tím by ovšem mohla pomoci dříve zmíněná divize leteckých motorů. Přišli byste sice o ta ikonická dvaadvacetipalcová kola, ale zase byste se proháněli vzduchem jako v Návratu do budoucnosti. Která jiná automobilka by měla jít ovšem v čele nového trendu, než luxusní výrobce?

A nakonec je tu ještě Batmobile. I superhrdina má přece právo na trochu pohodlí.

Fotogalerie

  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 1
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 2
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 3
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 4
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 5
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 6
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 7
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 8
  • Co kdyby se Rolls-Royce vrhl na další segmenty? Mohlo by to vypadat nějak takhle: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.